Zapłon...

wojtencjosss

Zapłon...

#1

Nieprzeczytany post autor: wojtencjosss »

Witajcie. Ostatnio jak byłem na regulacji LPG gazownik spec stwierdził że silniczek nie dopala mieszanki do końca. Gubi iskrę czy jest ona za słaba. Obarczył wina świece, kable WN lub moduł zapłonowy. Świece i kable mam nowiutkie więc pozostaje moduł zapłonowy. z tego co wiem są to dość drogie elementy ale jak trzeba będzie to wymienie. W związku z tym mam pytanie czy jak kupie nowy moduł zapłonowy musze jeszcze zaglądać do komputera i ustawiać jakieś parametry lub robić coś z wtryskami czy wystarczy tylko wymiana samego modułu???
Silnik C16SE na multiwtrysku zapłon DIS bezrozdzielaczowy z zaprogramowaną mapą kąta wyprzedzenia i zintegrowany z urządzeniem sterującym wtryskiem.

wojtus13

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtus13 »

witam mam asterke z 2litrowym silnikiem .i mam problem z gasnieciem .przy odpalaniu samochod mi gasnie i skacze na obrotach :( musze lekko przygazowac i wtedy jest ok :> ale wkurza mnie to zdeczka i nie wiem od czego to moze byc! podobno swiece,kable i kopulke mam w porzadku!wiec nie od tego probowalem juz z silniczkiem krokowym i rura od powietrza ale tez nic nie daje!wiec juz nie wiem1jezeli ktos potrafi mi pomoc byl bym wdzieczny

Grifter

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2007, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Grifter »

hmm, moze jakis problem z czujnikami temperatury ?

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Ja za modul do mojej vectry (c16nz) placilem 99zl w sklepie z czesciami do opla... to chyba nie az tak drogo.
Wymienilem go przed sklepem, trwalo to 5 min.
Zaplon wypada ustawic jedynie po zmianie kopulki.

Nie wiem jakie koszta beda z Twoim wielopunktem...

wojtencjosss

#5

Nieprzeczytany post autor: wojtencjosss »

Zapytałem dziś w sklepie na hallera o cene tego modułu oryginalny DELCO-REMY... zaśpiewali 450 zł!!! Masakra... Chyba musze pojechać sprawdzić czy faktycznie kwalifikuje się do wymiany... zna ktoś dobrego elektryka w Gdańsku lub okolicach???

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Nieee po co oryginal ?
Zobacz ile inne kosztuja !!
Hella, valeo... do mnie oryginal tez mial tyle kosztowac,
odpowiednik znacznie tanszy jest.

masa200

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: masa200 »

apropo zapłonu, to jak ma sie troszke przyspieszony to podobno zawory sie wypalaja to prawda??
astra 1.4 C14NZ

ODPOWIEDZ