PILNA SPRAWA !!!

DiaBeł

PILNA SPRAWA !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

Mam problem. chodzi o to ze przebywam teraz za granica i mam problem z moja astra. Sprawa wygląda mianowicie. Jadać sobie do roboty astra nagle mi zgasła. myślałem ze chwilowy problem i po 5 minutach starałem sie znowu odpalić samochód ale nie odpalił. rozrusznik kręcił ale samochód nie chciał zapalić. I sprawa wygląda tak. Paliwo do silnika dochodzi ponieważ świece są zalane(świece wymieniłem) i sprawdzałem.działają prawidłowo czyli iskra jest. Pomyślałem ze może to rozrząd ale nie.nic sie nie przestawiło wszystko wygląda na sprawę. ale jak kumple oglądali i starali sie pomóc to sie okazało ze tłok 1 i 2 w ogóle nie chodzi a znowu 3 i 4 chodzi. co sie może dziać i jak to można naprawić. ponieważ jestem za granica to nie mam możliwości serwisu a wiec takie rozwiązanie narazie nie wchodzi w grę. proszę bardzo o pomoc albo chociaż rade jak można ta usterek naprawić.

dzięki za każda rade.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2007, 22:53 przez DiaBeł, łącznie zmieniany 1 raz.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Co to znaczy, że tłok 1 i 2 nie chodzi?
Bo z opisu wnioskuję, że pękł ci wał korbowy....

Grifter

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2007, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Grifter »

jesli zalewa, sprawdz czujnik temperatury (u mnie w c20xe jest kolo czujnika polozenia walu korbowego). Kiedys przetarl sie kabelek i komputer dostawal info ze jest -70st celcjusza i takie jaja byly, czasami odpalal ale chodzil jak na 2 garach :)

DiaBeł

#4

Nieprzeczytany post autor: DiaBeł »

ja37 pisze:Co to znaczy, że tłok 1 i 2 nie chodzi?
Bo z opisu wnioskuję, że pękł ci wał korbowy....
wał korbowy jest sprawny. poporstu tlok 1 i 2 nie chodzi.

raf1k

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:25
Imię: Rafał
Auto: Golf III GT
Silnik: 1.8
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: raf1k »

czyli ja tak mysle ze pali na dwuch garach a
pytanie ogulne czy jest mozliwosc by samo auto odpalilo na dwuch garach oczywiscie w chodzi wrachube spadek mocy o polowe
a moze wina po stronie przewodow lub kopolki
czy jakos tak
Obrazek
By [External Link Removed for Guests] at 2011-02-24

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Był już poruszany podobny temat. Nie było kompresji na dwóch cylindrach, auto odpalało i ponoć nawet dużo mocy nie traciło.
Sprawdź ciśnienie na cylindrach.
[External Link Removed for Guests]

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To rozumiem, że z zaworami coś nie wtenczas, bo nawet, jak pójdą pierścienie na tłokach, to jakieśtam ciśnienie pokaże.
Jak u mnie źle podłączyłem kable WN :oops: , to chodził nawet na 1 cylindrze, hehe, cwana maszyna :mrgreen:

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

pnkra pisze:Był już poruszany podobny temat. Nie było kompresji na dwóch cylindrach, auto odpalało i ponoć nawet dużo mocy nie traciło.
Sprawdź ciśnienie na cylindrach.
...dokładnie tak...w mojej furce :)

[External Link Removed for Guests] ... sc&start=0

Autko odpalało bez problemów i nawet dało się śmigać ok 160 km/h -jedyną oznaką było to, że chodziło jak dizel i trochę przerywało -tylko że nie było tego słychać przy silniku lecz przy wylocie z tłumika.
raf1k pisze:...a moze wina po stronie przewodow lub kopolki...czy jakos tak
...ja w swojej Astrze od tego zacząłem tzn: kable, świece, kopułka, palec rozdzielacza i nawet cewka... niestety nic nie dało efektu... sprawdź ciśnienie na cylindrach a jak będzie ok to weź się za resztę :)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 20:42 przez Darian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa linku.

Farmeer

#9

Nieprzeczytany post autor: Farmeer »

Ja miałem podobny przypadek .. działo się podobnie .. było to takie coś ( za bardzo się nie znam na tych sprawach ) ale chodziło o takie cudeńko co jest przy komputrze.. jakiś przekaźnik zapłonu czy jakoś tak.. po wymianie chodziło jak złoto.. sory za mało precyzyjną odpowiedz ale laiczkiem jestem..

ODPOWIEDZ