Uruchamianie silnika, rozrusznik, alternator i dziwny dźwięk

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#21

Nieprzeczytany post autor: kamien »

To trochę długo Ci hałasuje bo mój czasami hałasował czasami nie (ale w porywach 10 sek.). Nie ma co się zastanawiać tylko walić do elektryka (elektro-mechanika) zanim się całkiem rozsypie bo wtedy to są koszta. A jeśli masz zużyte szczotki to zapłacisz 35 zł za szczotki i jakieś 50 zł za robocizne. Przynajmniej ja tyle zapłaciłem z tym, że robocizna polegała na rozebraniu rozrusznika na mikro ;) części, wyczyszczeniu wszystkiego, nasmarowaniu oraz wymianie szczotek. Od razu dodam, że za takie zajęcie 50 zł to wg. mnie taniocha, bo ja na pewno bym się nie bawił za 50 zł ...

mivos

#22

Nieprzeczytany post autor: mivos »

no bede w poniedzialek olej zminial to sprobuje to zalatwic.

Tylko jakby sie w to wsluchac to moze jakby bulgotanie, juz sam nie wiem..
przedstawie sprawe mechanikom w poniedzialek

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#23

Nieprzeczytany post autor: kamien »

mivos pisze:no bede w poniedzialek olej zminial to sprobuje to zalatwic.

Tylko jakby sie w to wsluchac to moze jakby bulgotanie, juz sam nie wiem..
przedstawie sprawe mechanikom w poniedzialek
U mnie dźwięk przypomniał raczej głośny nawet bardzo zgrzyt. Jakbyś próbował wbić bieg bez sprzęgła, tylko bardziej uszy drażnił

Awatar użytkownika
Shaty

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Shaty »

Ja mam to samo, trzaski, chrobotanie, charczenie... Dżwięk dobiega z okolic alternatora itp... U mnie jest to przyczyną luźnego rozrządu który podczas wolnych obrotów potrafi otrzeć się momentami o osłonę... Podczas wyższych obrotów nasila się... Po zdjęciu osłony rozrządu dźwięk zniknął, teraz wiem jaka jest przyczyna, ale że nie jest to na tyle duży luz że mógłby spowodować jakieś szkody to jeżdżę tak ze światomością tej usterki... Żeby zmniejszyć luz, musiałbym wymienić pompe bo jak rusze starą to uszczelka nie wytrzyma...

Może to komus pomoże, sam też już doszukiwałem się uszkodzonych łożysk itp a problem okazuje się prosty... Przynajmniej u mnie... Pozdrawiam :P

WRCmac

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 0:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: WRCmac »

Witam !!
Też ostatnio miałem dziwny dzwięk podczas uruchamiania silnika i też myślałem ze to może alternator, rozrzad albo rozrusznik. Po jakims czasie hałas byl nie tylko zaraz po uruchomieniu silnika ale przez caly czas. Okazało sie ze odkręciły sie sruby trzymające koło pasowe na paski klinowe na wale korbowym.

ODPOWIEDZ