automatyczny włącznik świateł...

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

automatyczny włącznik świateł...

#1

Nieprzeczytany post autor: Andy »

Witam mam pytanie czy ktoś z AKP zakładał automatyczny włącznik świateł :?: Chodzi mi o takie urządzonko które po np.jakąś chwilę po uruchomieniu silnika będzie załączał światła,słyszałem że jest takie urządzenie do VECTRY B które się podobno wpina w kostkę za skrzynką bezpiecznikową i obchodzi się bez żadnych modyfikacji. Prawdopodobnie jest taka kostka także w ASTERKACH - czy ktoś z was o tym słyszał i czy może coś więcej o tym powiedzieć??

Słyszałem że zamiennik oryginału kosztuje ok.40 zł,a oryginał ok.170.

Z góry dziękuje :!:

nos

#2

Nieprzeczytany post autor: nos »

Taki włącznik to możesz przy odpowiednich zdolnościach manualnych (obsługa lutownicy i miernika) zrobić sam. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę powiedzieć ci jak to zrobic. Koszt bedzie na pewno mniejszy.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja miałem takie coś ale nie działało mi :/ nie wiem czemu :/ ale nie chciałem się w to zagłębiac i postanowiłem dalej włączać ręką

zobacz czy masz w skrzynce bezpieczników styki dla bezpiecznika o numerze 27 :D jak masz te styki to masz tę kostkę

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Kostka o ile dobrze pamietam to jest pod kierownica tam gdzie taki czarny plastik jest...plastik sie wyjmuje i tam powinna byc kostka..Gdzies to juz ktos opisywal na forum..Uzyj szukajki..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Domin »

ja mam w asterce automatyczny wlacznik swiatel wszystko dziala jak nalezy jestem z niego i z jego funkcjonalnosci bardzo zadowolony wlacznik kupilem na allegro wraz z instrukcja montazu za ok 27 zl i do zadnej kostki tego nie dopinalem 3ba sie wpiac na przewody z alternatora i od stacyjki tam wszystko pisze ;)
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Domin pisze:...Ja mam w asterce automatyczny wlacznik swiatel wszystko dziala jak nalezy jestem z niego i z jego funkcjonalnosci bardzo zadowolony wlacznik kupilem na allegro...
...a można prosić jakiś link albo fotkę bo na allegro jest tego duże lecz niestety tylko kilka pasuje a reszta okazuje się nie za bardzo zdatna do Astry :( Czy to jest automatyczny włącznik i wyłącznik za razem? Czy pasuje do wszystkich modelów Asterek?

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Domin »

wszystko pasuje wystarczy umiejetne podlaczenie jest to wlacznik jak i wylacznik ;) wieczorem podam wam linka do tego co ja mam :)
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Ja mam AWS i działa bez zarzutu,włącza światła po uruchomieniu silnika(to ważne) :!: i wyłącza po zgaszeniu :mrgreen: Kilkanaście pln i godzinka roboty :mrgreen:

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Włącznik mam już od jakiegoś czasu. Kupiony w ASO, montowany przez elektryka z serwisu opla (prywatnie). Montaż ograniczał się do przewodów, które znajdują się w słupku przy nogach kierowcy (Astra G), pod maską nic nie było dotykane. Niestamowita sprawa - bardzo wygodne urządzenie 8). Światła włączają się pare sekund po odpaleniu, a gasną razem z sinikiem.
[External Link Removed for Guests]

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Ja kupiłem na allegro. Niby sprawdzony sprzedawca. Podłączyłem pod bezpieczniki i wszystko było do czasu. Kiedy popinałem CB zauwazyłem że z kostką coś nie tak. Obudowa cała zaczeła się topić. Wymontowałem w pierony i włączam ręcznie.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

ODPOWIEDZ