Pomocy "NIE MAM MOCY"

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Pomocy "NIE MAM MOCY"

#1

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

czesc wszystkim słuchajcie kolezanki i koledzy potrzebuje pilnie pomocy. mam ASTERKĘ 1.8 16v i mam rowniez problem. o jakiegos czasu moje piekne autko wykazuje usterke w postaci braku mocy :shock:. nie moge za bardzo nim przyspieszac. przy ruszaniu szybko rosna obroty silnik wyje a auto jedzie jak zółw. dopiero po osiagnieciu ok 2500 czuc ze sie rozpedza i tak jest na biegu drugim i trzecim.musze je rozpedzic do ok 2500-3000 i i dopiero jakos przyspiesza.Kiedys gdy zdjałem wtyczke z przeplywomierza i właczylem silnik swieciła sie kontrolka CHECKENGINE teraz nie swieci.Prosze o pilna szybka i jasną pomoc oraz wypowiedz. za tydzien jade na urlop i nie wiem czy gdzies nie stane po drodze a nie chcailbym tego bo jade z dzieckiem.Po drugie nie wiem czy to wplynie na ilosc spalanego paliwa a tego nie chcialbym bardziej.

POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ GORACO PROSZE O POMOC.piszcie lub prosze przyslijcie smsa a oddzwonie. Moj nr 604 627 268. :lol:

Grifter

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2007, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grifter »

a to czasem nie zajechane sprzeglo? ;-)

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Z opisu wynika, że faktycznie masz coś nie teges ze sprzęgłem. Na niskich biegach jest największy moment przenoszony i wygląda, że sprzęgło się po prostu ślizga.
Spróbuj regulować linkę od sprzęgła. Pedał sprzęgła powinien być trochę powyżej hamulca.
Szczegółową regulację masz opisaną w książce "Sam naprawiam...".
Zdecydowanie ślizganie wpływa na zwiększone zużycie paliwa.

A druga sprawa - kontrolka CHECK E. - nie montowałeś przypadkiem gazu w międzyczasie?
I czy zaświeca się kontrolka przy przekręceniu kluczyka? Może się spaliła?

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Dla mnie to masz padnięte sprzęgło, znaczy tarczę.

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

serdecznie dziekuje za wszelaka pomoc bede powoli eliminował wszystkie przedstawione usterki. Zaczne oczywiscie od sprzegła. Nie montowałem gazu i przyznam ze nie mam zamiaru.Objaw wydawal mi sie netypowy dlatego napisalem. zawsze kiedy sciagalem wtyczke z przeplywomierza i wlaczalem silnik CHECK sie swiecil a teraz po zdjeciu nie swieci. po przekreceniu kluczyka kontrolka normalnie swieci na p[omaranczowo ale gasnie po wlaczeniu silnika pomimo zdjecia wtyczki z przeplywomierza.

POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA SZYBKA REAKCJE.

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Dziwne z tym checkiem u ciebie...
A zresetuj kompa i powtórz operację, według mnie powinien sie znów świecić, jak kiedyś.
Bo teraz może komp juz pamieta tą usterkę i dlatego nie zapala kontrolki?

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

dzieki za pomoc. juz wszystko sie wyjasniło resztka tarczy sprzegła klei sie a do tego zbiegło sie to z awaria przepływomierza. komputer widzi go jako dobry pomimo usterki i nie widzi niewlasciwej ilosci podawanego powietrza. moje auto przyspiesza jakby maiło przynajmniej 2.0 16v v 6 z Omki. na trasie tez szaleje z przyspieszaniem na najwyzszych biegach. ale dzis sie to zmieni zmieniam sprzegło i kupiłem nowy przepływomierz musze jechac tylko na komputer zeby mi go zaadoptowali.POZDRAWIAM NARAZIE MIŁEGO DNIA. Od soboty ide na 2 tyg. urlopu wiec do zobaczenia po.

ODPOWIEDZ