świeci kontrolka ładowania

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

Bast pisze:Ja doszedłem .Regulator napiecia,diody i przejscia ok,szczotki też.Teraz wydatek,niestety :/
[External Link Removed for Guests]
co to jest na tym zdjeciu bo mam takie same objawy

[ Dodano: 2008-06-28, 20:26 ]
Bast pisze:Ja doszedłem .Regulator napiecia,diody i przejscia ok,szczotki też.Teraz wydatek,niestety :/
[External Link Removed for Guests]
co to jest na tym zdjeciu i gdzie to jest usytułowane mam takie same objawy jusz wymieniłem alternator i dalej nic leko jazy sie kontrolka
uli

Gość

#22

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Na zdjęciu jest regulator napięcia który jest zamontowany w alternatorze.. Jeżeli wymieniłeś alternator, to sprawdź kabel prądowy czy nie jest nadłamany lub zaśniedziały i kalbelek z wsówką ( ma ciasno wchodzić).. Oprócz tego sprawdz stan kabli masowych czy nie są saśniedziałe, bo przez to może być słaba przewodność masy..
Pozdrawiam Speed

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

Speed pisze:Na zdjęciu jest regulator napięcia który jest zamontowany w alternatorze.. Jeżeli wymieniłeś alternator, to sprawdź kabel prądowy czy nie jest nadłamany lub zaśniedziały i kalbelek z wsówką ( ma ciasno wchodzić).. Oprócz tego sprawdz stan kabli masowych czy nie są saśniedziałe, bo przez to może być słaba przewodność masy..
Pozdrawiam Speed
zrobilem to co pisałes i podzialało teras zobacze na jak długo dzieki
uli

Awatar użytkownika
Shaty

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Shaty »

Ja miałem podobny problem, pomógł dodatkowy kabel od masy zamiast 12.9V przed miałem 13.8V po dołączeniu kabla. Pomogło, ale na krótko... Regulator napięcia też już pewnie jest na wyjechaniu ale daje te 13.8V więc jeszcze śmiga... Przyczyną rozładowania akumulatora w moim przypadku była ciągle włączona ogrzewana tylnia szyba, przepaliła się dioda sygnalizująca włączenie szyby na pokrętle nawiewu i nie zwracałem uwagi... Błacha sprawa ale warto sprawdzic, po tygodniu jazdy na aku znów pojawiło się zielone oczko i wszystko wróciło do normy...

A poza tym w bagażniku audio cały czas włączone podczas jazdy ;P

ODPOWIEDZ