Wymiana nagrzewnicy

Grifter

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2007, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

#1

Nieprzeczytany post autor: Grifter »

A wiec tak, nagrzewnica z klimatyzacja opel astra f rocznik 95, nie chodzi mi o wyjecie samej nagrzewnicy (tak jak jest to opisane na astra.autokacik.pl) tylko calego plastiku do ktorego jest miedzy innymi przykrecona dmuchawa ;-)

Oczywiscie cala deske mam juz odpieta, tylko teraz moje pytanie gdzie mniej wiecej sa sruby mocujace nagrzewnice do karoseri ?
Oczywiscie zaczynam od odpiecia przewodow od klimatyzacji oraz od silnika. Wczoraj troche siedzialem i szukalem wkretow ale nic na pierwszy rzut oka nie zobaczylem (bylo ciemno ;-))

[ Dodano: 2007-08-01, 21:36 ]
dobra sam sobie odpowiem :D

cztery wkrety od strony podszybia,
od strony silnika: jedna sruba trzymajaca rurki od klimatyzacji (klucz 13), rurki od cieplej wody z silnika do nagrzewnicy, dwa wkrety trzymajace rurke upustowa od klimatyzacji (krotka rurka wystajaca z nagrzewnicy niczym nie zakonczona) oraz w okolicach drazka idacego do skrzyni biegow jedna sruba :) (klucz nr 8)

Wszystko da rade rozebrac od spodu

troche zdjec: [External Link Removed for Guests]

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

Podepne sie do tematu !:P

Witam wymieniali mi w aucie nagrzewnice bo stara pękła i teraz problem taki jak dodaje gazu i mniej więcej przy 2,5 tys obrotów jak turbina się załącza cos dziwnie syczy z pod deski rozdzielczej wydaje mi się ze żle podłączyli weżyk albo wężyk jest pęknięty od tego przycisku co się wyłącza i wyłącza obieg zamknięty / otwarty powietrza bo o ile mi się wydaje on jest zasilany powietrzem z turbiny ale nie jestem pewien jezeli ktoś coś miał podobnego albo wie co to moze byc to proszę o pomoc z gory dzięki :):D
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Solexx, nie z turbiny tylko z wakum pompy i łatwo to sprawdzić trzeba plastik ściągnąć wyjąć filtr kabinowy a hamulec też byłby słabszy gdyby ten wężyk spadł sprawdź to
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

ODPOWIEDZ