Wymiana tulei met-gum wahaczy przód - co kupić?!?

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

Wymiana tulei met-gum wahaczy przód - co kupić?!?

#1

Nieprzeczytany post autor: junek »

Witam, mam pilną wymianę tulei metalowo gumowych przednich wahaczy - na przeglądzie wyszło :( i chcę części kupić sam (za wymianę około 80zł /strona, dużo czy mało - nie mam wyjścia bo w sobotę wyjeżdżam a kończy się przegląd :/ ) i w związku z tym pytanie - co jeszcze podlega wymianie razem z ww tulejami (przednie oraz tylne wahaczy przednich) czy jakieś podkładki, śruby, nakrętki ? Co mam kupić poza samymi tulejami ? Bo warsztat strasznie kroi za części ... Jest np coś takiego jak koszulka tulei wahacza, gdzieś widziałem jakieś śruby z nakrętkami w ofercie sklepu. Proszę o pomoc.

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Mam nadzieję ,że pomogę .
Zerknij >>>>> [External Link Removed for Guests]
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

#3

Nieprzeczytany post autor: junek »

Dzięki, już mi sie trochę rozjaśniło. Pozdrawiam !

magrad

#4

Nieprzeczytany post autor: magrad »

koszt czesci duzy niejest bo ostatnio to robiłem komplet na 1 strone to około 80 zł za wszystkie tuleje sworzen i łocznik drazka w sumie za 5 czesci to mało tak mi sie wydaje robiłem sam wiec robocizna gratis

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

#5

Nieprzeczytany post autor: junek »

magrad pisze:koszt czesci duzy niejest bo ostatnio to robiłem komplet na 1 strone to około 80 zł za wszystkie tuleje sworzen i łocznik drazka w sumie za 5 czesci to mało tak mi sie wydaje robiłem sam wiec robocizna gratis
Swożnie w "moim" sklepie były - tandeta po 25zł, radzili wziąść lepsze za około 45zł do 60zł/sztuka. Łącznik stabilizatora to około zł 15, wziałem narazie tylko komplety gum i takich rurek (takie tuleje z nacięciem) za co zapłaciłem w sumie 32zł za obie strony. Reszta w gestii mechanika, bo łączniki miałem niedawno wymieniane, swożnie raczej są dobre - diagnosta nic nie wspominał, że są do roboty, a mnie już i tak koszty lekko drażnią - niebawem wyjazd na wakacje, pensji szykuje się połowa (tak to jest jak pracodawcą szpital he he he :( ) a tu opłaty ubezpieczenia, badania naprawy.... niedawno wymieniałem amortyzatory to już trochę kasy poszło. Zobaczymy - auto od rana na warsztacie.

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

ja placilem za ruville (czy ruvielle jakos tak to sie pisze) cos kolo 80 -100zl za dwa komplety tulei metalowo gumowych przod i tył (ale tylko tylnie[pionowe] wymienilem)

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Czesć. Zabierz się do tego sam. Szkoda pieniędzy na mechanika można je przeznaczyć na jakieś inne usterki w astrze.Ja wczoraj wymieniałem tuleke wachaczy. Najwjększe problemy są z wybiciem sworznia z piasty, ale wystarczy dobry młot oraz przecinak i po problemie. Przy wybijaniu gałki odkręci tylko gałkę i łącznik stabilizatora.Gdy wyciągniesz już wachacz zrób nawierty w gumie i wywal ją, potem przetnij metalową częśc tuleji i wybji blaszkę. Pezed włorzeniem nowej tulei wyczyści papierem miejsce osadzenia tulei, dobrze jest też włożyć na 2godz przed montarzem tuleje do zamrażarki co spowoduje jej skurczenie i łatwjejszy montaż. Jeżeli masz dobre imadło to z włożenim tulej ne będzie żadnego problemu. A mechanikowi powiedz że za 80zł na allegro są kompletne nowe wachacze .

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Lacznik stabilizatora najlepiej przeciac szlifierka katowa... :)
A z tulejami to bywa roznie... jest ryzyko zerwania sruby... wtedy pojawia sie dosc powazny problem... takze warto zachowac umiar... i ostroznosc... :D

Tymczasme lece do sklepu po nowe tuleje bo poprzednie cos kiepske byly... pol roku i ich nie ma :D

ODPOWIEDZ