bak paliwa

dave85

bak paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: dave85 »

w mojej astrze C14NZ miesci sie max 40 litrow paliwa !!. kiedy wskaznik jest na ostatniej kresce przed czerwonym polem auto gasnie z braku paliwa. a niby powinno byc jeszcze z 3-4 litry. druga sprawa to nieswiecaca kontrolka rezerwy paliwa !? czy jest to wina przepalonej diody czy moze wina czegos innego?

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Z tego co się oriętuje to zbiornik w Astrze ma 53l a kombi 50l więc dziwne że wchodzi ci tylko 40 max, chyba że masz jakiś syf w baku. Natomiast jeśli chodzi o kontrolke rezerwy to faktycznie może być przepalona dioda.
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Moze tez samochodzik byl bity i sie bak troszke wgniutl...bywaly takie przypadki.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Mi kiedy wskazówka schodzi na czerwone pole wchodzi mi też w granicach 40 litrów. Mam zegary bez obrotomierza w których to nie ma kontrolki w ogóle, więc nie wiem co tam niby miałoby się przepalić :m

Co do gaśnięcia z braku paliwa to faktycznie dziwne :|
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

dave85

#5

Nieprzeczytany post autor: dave85 »

czekalem ze swoja wypowiedzia pare dni. kiedys wlewalem paliwo z karnistra i weszlo mi duzo duzo wiecej. Dzisiaj zrobilem ponownie to samo czyli:
do full baku brakowalo mi okolo 10 litrow: tyle bym wlal na stacji.
nalalem 20 litrow do karnistra i caly wszedl i nawet wskazowka nie doszla do konca jest tuz przed 50 litrem.
Teraz juz nie mam pojecia co moze byc przyczyna tego ze moge wlac ponad 10 litrow wiecej lejac paliwo z karnistra

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

może coś masz z odpowietrznikiem? (Strzelam ) na forum gdzieś o czymś takim też czytałem
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dokładnie masz zapchany filtr węglowy w odpowietrzniku baku. jak lejesz paliwo to robi się większe ciśnienie i odbija pistolet, jak tankujesz na stacji to odczekaj trochę i spróbuj dolać

2 sprawa to kontrolka rezerwy - masz zegary z obrotomierzem czy bez bo w wersji bez nie ma tej kontrolki a w silnikach 1.4 rzadko kiedy się zdarzały liczniki z obrotkiem

co do tego zapchanego filtra to napewno znajdzesz coś w dziale technicznym astra f bo już ktoś ten temat przerabiał

ODPOWIEDZ