astra+gaz =kłopoty?

stamber

astra+gaz =kłopoty?

#1

Nieprzeczytany post autor: stamber »

problem doś złozony.3 dni temu wrzuciłem gaz do swojej astry 1.6 52kw 94r. od tego czasu zaczeły sie cuda dziać. do mechanika jade dopiero w poniedziałek wiec dobrze by było usłyszeć jakies komenterze zeby mniej wiecej wiedziec na czym stoje.
mianowicie po przytrzymaniu auta na wysokich obrotach przez jakis czas lub po wyłaczeniu silnika wywala mi płyn chłodniczy przez korek wlewu. dosłownie jakby sie gotował i kipiał. po zejściu z wysokich ( wrzyceniu auta na luz) silnik często gasnie. zauwarzyłem również że fachowcy od zakładania instalacji zatkali wlot powietrza do silnika.

poratujcie mnie bo jestem zielony co sie dzieje.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Po prostu tego korka nie odkęcaj jak jest ciepłe auto, a ten wlot powietrza, to wystarczy jak zdejmiesz gume tą co prowadzi do filtra powietrza(tak powino byc jak masz gaz)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

stamber

#3

Nieprzeczytany post autor: stamber »

korka nie odkrecam , po co? kipi mi przez zamkniety. płyn dynagel. a temperatura max 95 st.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: chiken »

no to musisz sobie kolego wymienić korek bo jak widać jest nieszczelny
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

stamber

#5

Nieprzeczytany post autor: stamber »

ale uczepiliscie sie tego korka. :m płyn niema prawa wypierdzielac przez wlew. gdyby korek był bardziej czczelny to roz..bało by mi na weżach.
do wymiany był włacznik wentylatora przy chłodnicy. za wysoka temperatura powodowała ze płyn gdzies musiał uciekac. wymieniłem i wszystko gra. a tak wogóle dzieki za rady :mrgreen:
acha i gaz do regulacji.
pozdro.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

stamber pisze:do wymiany był włacznik wentylatora przy chłodnicy. za wysoka temperatura powodowała ze płyn gdzies musiał uciekac.
módl się żeby nie poszła Ci uszczelka pod głowicą , jak przegrzałeś silnik
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

stamber

#7

Nieprzeczytany post autor: stamber »

modlić sie nie bede jestem ateistą ;) a mam nadzieje że nic sie nie stanie. w końcu duzo nie jeżdziłem przez te 3 dni jak zaczeło sie dupić. a tempera ponad 100 chyba :roll: nie wzrastała

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bobi »

apropo tego wlotu powietrza to ja ten kielich co jest za atrapą i doprowadza powietrze wywaliłem całkowicie bo po 1 jak mi zakładali gaz to i tak go odczepili a po 2 jak założyłem siatke to by chyba było go całego widać, i jak narazie jeżdżąc szybko i wolno różnicy nie czuć ;)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

stamber

#9

Nieprzeczytany post autor: stamber »

dzieki.pozdr.

ODPOWIEDZ