Gaśnie na Pb i LPG !! nowy na forum help ;]

Awatar użytkownika
Czepa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2007, 22:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Gaśnie na Pb i LPG !! nowy na forum help ;]

#1

Nieprzeczytany post autor: Czepa »

Witam stalem sie posiadaczem asterki 1.6 8v mam w niej zainstalowany gaz prawdopodobnie II generacji ale nie jestem pewny na 100%. Mam uciazliwy problem auto smiga dobrze ale gdy wysprzegle astre albo wzuce na luz , lubi sobie zgasnac bez powodu , ale odrazu odpala bez problemu . Na benzynie czesciej gasnie tym bardziej jak mam malo benzyny.Bylem u gazownika powiedzial ze nie maja programu do mojego kompa od gazu ale powidzial zebym zrobil benzyne bo na benzynie powinien palic normalnie. Poprostu w pewnym momecie odciana mi zaplon , dajcie jakas rade :) pozdr

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bobi »

No mi sie od niedawna też dzieje coś podobnego, to że gaśnie jak dasz na luz przy LPG to raczej normalne, ale na Pb raczej sie to nie powinno dziać, ja w tym tygodniu wymieniam filtr paliwa, i chyba wtrysk też przeczyszcze bo mi gaśnie na paliwie jak zostawie na luzie po zapaleniu i wydaje mi sie że wtrysk sie jakimiś świństwami zapchał, jak to nie pomoże to do mechanika zawitam :/
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Czepa pisze:Na benzynie czesciej gasnie tym bardziej jak mam malo benzyny
Pierwsza sprawa - jak jeździsz na gazie powinieneś mieć w zbiorniku MINIMUM 20 LITRÓW BENZYNY ! Bo pompa ciągle pracuje, a prawie żaden gazownik nie robi tak,żeby się wyłanczała. Mogła już po prostu dostać swoje przez to że jeździsz jak masz malo benzyny na gazie a ona ciągle pracowała.


2. Sprawdź jak masz zrobiony dolot. Czy masz śćiągniętą tą gume do puszki do filtra.

Awatar użytkownika
Czepa

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2007, 22:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Czepa »

Dolot mam zrobiony jest sciagnieta guma od puszki do filtra , niewiem czy to pompa poniewaz mialem zatankowane pól baku paliwa i tez gasl ;/ moze poprzedni urzytkownik nie jezdzil z min 20L , wiec moje pytanie jest takie jak sprawdzic pompe czy jeszcze dobrze pompuje , i prosze jeszcze o jakies podpowiedzi z góry dzieki.Pozdr

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Pompa mogła dostać,ale jak gaśnie to raczej nie z winy pompy. Tylko tak Ci o tym napisałem żebyś wiedział.

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bobi »

wencik a te 20 L w baku musi być :?: Bo ja mam w baku jakieś max 2 L, zapalam na automacie i po chwili mi na gaz przełancza, a nikt mi jeszcze nic nie gadał że w baku musi być aż tyle paliwa, jak nie zapomne to jak będe na przeglądzie instalacji to sie o to spytam ;)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Ja mam instalacje BRC i nawet w instrukcji pisze. Gazownicy też mówili . A po za tym jak Ci gazu zabraknie np w korku, przelanczasz na benzoleum i się tak nie martwisz.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ