Astra - zostawiła mnie na parkingu

timi1

Astra - zostawiła mnie na parkingu

#1

Nieprzeczytany post autor: timi1 »

Witajcie

Niby grzeczna i ładnie sie zachowywała, aż pewnego razu na trasie mrugnęła do żony (ona prowadziła) CHECK ENGINE, wyłączyliśmy silnik włączyliśmy - jest OK, ale po jakiś 3 tyg. sytułacja sie powtórzyła za tydzień jeszcze raz... oj... pogroziłem jej palcem..na miesiąc spokój.

Dziś jade wesoło do pracy (bo juto wolne) - a tu na czerwonych cyk i znowu poarańczowe światełko świeci - o ty bestio - wyłączam - włączam - pyk pyk i nic.. nie startuje :shock:
Szybka zdrowaśka pomogła - za 3 razem ruszyła.... nie na długo... po południu zostawiła nas na parkingu przy Realu :cry: 20 razy próbowałem zapalić i nic - odholowana w znane sobie miejsce - drucik w ALDL - i pokazuje ze boli ją: Zawór Recyrkulacji Spalin.

...faktycznie przyspieszenia to ona nie miała od dziecka (tj od zakupu), ale żeby od razu tak kantem do nas.

i tu pytanie do waszmości dobrodziejów - czy mogę samodzielnie dmuchąć ją w zawór (EGR) czy wymienić a może i odesłać do mecho-lekarza, a i gdzie dokładnie znajduje sie to sami-wiecie-co.

Tooomek

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 04 lip 2007, 14:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tooomek »

pewnie że możesz sam najpierw zadziałać, może czyszczenie wystarczy, najlepiej porzadnie wymoczyć w benzynie ekstrakcyjnej i wyczyścić szmatką, co do tego gdzie jest to podaj jaki masz kod silnika, poszukaj tez na [External Link Removed for Guests] w dziale TECHNIKA :arrow: NAPRAW TO SAM
Pozdrowienia z Gdańska
Tooomek
[External Link Removed for Guests]

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: deeper »

A co to za silnik???
W zasadzie EGR nie ma nic wspolnego z odpleniem silnika...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja myślę że po prostu to nie wina egr tylko 2 usterki jednocześnie. bo w sumie egr nie ma wpływu na odpalanie. Ja bym obstawiał moduł zapłonowy bo on najczęściej się psuje i są takie objawy jak są. Czasem można kręcić z 20 razy a czasem odpala od razu, no i jak moduł jest uszkodzony to nie pokazuje błędów. Najprostszy sposób żeby go sprawdzić to podmienić z innej astry z tym samym silnikiem

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Albo odpalic na pych :D
A egr to mozesz nawet zdemontowac i dziure zaslepic...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

posprawdzaj też kable, świece, kopułkę ale ja obstawiam moduł ;)

deeper ;) Ty coś o tym wiesz ;) jak Ci wystawiłem diagnozę w koronowie to mi nie wierzyłeś ;)

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Domin »

mialem dokladnie to samo tylko po zaswieceniu checka co jakis tam raz wylaczalo mi silnik wziolem ja na komputer i wyskoczylo "sonda lamda przerwa" i uszkodzenie egr wystarczyla wymiana sondy lamda okolo 130 zl sonda i czyszczenie EGR - zaworu recylkulacji spalin i teraz chodzi jak ta lala ;)
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

ODPOWIEDZ