Świece zapłonowe

Awatar użytkownika
filip_gd

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: filip_gd »

Kurcze ja jutro też jade w takim razie.
Ja uszczelke wymieniałem 2 tyg temu ale od tego czasu silnik jakis nie taki jak jest zimny.
Zobaczymy 220kkm to nie kluski:)
OPEL ASTRA F 92r 210kkm C16NZ podtlenek LPG:)

Gość

#22

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sorki...nie było mnie trochę ale już nadrabiam zaległości.
Otóż koszt naprawy wyszedł 300zł (wstępnie oszacowany był na 350 ale trochę mechanik zszedł z cenki). Wymieniona została uszczelka pod głowicą a także jakieś uszczelki między cylindrami i pod okrywą tak że już nie ma plam. Co dokładnie jeszcze to za bardzo nie mogę powiedzieć bo pod moją nieobecność to ojciec musiał odebrać furkę i oczywiście za wiele nie popytał.
Teraz silniczek nie chodzi już jak dizel tylko cichutko jak kiedyś -aż miło posłuchać :) żadnych zabrudzeń z oleju też już nie ma więc można powiedzieć że prawie wszystko jest super.... niestety "prawie" robi wielką różnicę... :(
Chodzi o to, że co prawda autko nabrało mocy w porównaniu do tego co było przed naprawą, ale nie odzyskało w całości tego co było przed usterką. Porównując do tego, jakiego "kopa" miała jak ją kupiłem a jakiego ma teraz, to strata mocy jest bardzo wyczuwalna....ciekawe co na o wpływa....na co powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę?

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

marfm pisze:...jakieś uszczelki między cylindrami
Jeżeli chodzi Ci o pierścienie to faktycznie po wymianie może być autko słabsze do momentu prawidłowego dotarcia ich.
[External Link Removed for Guests]

nos

#24

Nieprzeczytany post autor: nos »

Daj mi tego mechanika co ci pierścienie i uszczelki wymienił za 300 zł.

Gość

#25

Nieprzeczytany post autor: Gość »

pnkra pisze:...Jeżeli chodzi Ci o pierścienie...
...dokładnie tak: pierścienie tłokowe.
pnkra pisze:po wymianie może być autko słabsze do momentu prawidłowego dotarcia
...już powoli jest trochę lepiej...teraz mam wypad nad morze na dwa tygodnie więc autko przejdzie chrzest bojowy :) troszke kilometrów przede mną...
nos pisze:Daj mi tego mechanika co ci pierścienie i uszczelki wymienił za 300 zł

...zapraszam do Opola :) to jest mechanik który zaopatrując się stale w jednej hurtowni dorobił się znaczącej zniżki a do zakupionych części nie dolicza ani złotówki -kasuje tylko za robociznę. Sam jeździ Vectrą więc na Opelkach to się zna :)

ODPOWIEDZ