Problem - silnik szaleje na benzynie - Pomocy!

Gość

Problem - silnik szaleje na benzynie - Pomocy!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wczoraj po 4 godzinnym postoju, odpalam auto na benzynie, a auto "przebiera" pryn pryn pryn. Po przelaczeniu na gaz chodzi idealnie. Mam ten problem od 2-3 miesiecy. Wczesniej rano potrafila gasnac zaraz po odpaleniu na benzynie, ale jak jej wstawilem na 2500 obr i przelaczyla sie na gaz to jak reka odjal - silnik nie telepal. Kiedys mialem problem jak konczyl mi sie gaz i przelaczalem na bene, to szarpal i szarpal na kazdym biegu, ale teraz po wymianie pompy i sondy robi to tylko na zimnym silniku (na cieplym ok, wlasnie przed chwila sprawdzalem). Wczoraj odlaczylem aku na noc (nie pierwszy raz) i dzisiaj rano po odpaleniu wszystko bylo oki, potem sie przejechalem i tez oki, a teraz po 4 godzinnym postoju przebieral na benie po odpaleniu - wiec nie przelaczylem na gaz i wyjechalem na benie, 1 szarpie, 2 szarpie itd. No to mu na lpg i problem znika, znowu na bene - szarpie, spowrotem na lpg - ok, silnik sie rozgrzal to przelaczam ją na bene - i nie szarpie - rowno chodzi.

mam wymienione kable wn, swiece, ostatnio wymienialem sonde lambda oraz pompe paliwa, bo sie dzialy niewyobrazalne rzeczy na benzynie, na gazie chodzi jak tralala.

Pomocy.

Nie mam juz epy.

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Przeczyść styki przy wtryskiwaczu, właśnie usunąłem podobną usterkę u siebie.
Miałem kiepski styk na 4 wtryskiwaczu.

voytecs

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: voytecs »

nie wiem jaką masz instalację LPG, ale mnie przy takich samych objawach pomogło odpowiednie ustawienie sygnału emulacji sondy lambda (LPG IIgen) męczyłem się z tym problemem dość długo, a teraz jak ręką odjął.
ustawienia które zastosowałem w swoim przypadku (silnik: X18XE, ECU: Simtec 56.5) to TH=0.6 sek TL=0.8 sek.
Wojtek /voytecs/
Astra F-CC Champion '96 * 5d/HB * 1.8/16V (X18XE) + eLPiGaz

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki Wielkie!

Pomogło.

Pozdro

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

bolo pisze:Pomogło.
A mógłbyś napisać co dokładnie? Tak dla potomnych.
[External Link Removed for Guests]

macki

#6

Nieprzeczytany post autor: macki »

No właśnie mam ten sam problem. I nie wiem do końca co takiego Ci pomogło Styki czy regulacja sondy. Nie chciałbym robić dwóch rzeczy.

Pozdr
macki83

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No witam!

Wiec tak. Kupiłem sobie emulator sondy lamba, bo mam gaz 1 gen (non-stop miałem kontrolkę o ubogiej mieszance), wymieniłem sondę i do tego cos bylo przy pompie paliwa nie tak (za mało podobno podawała paliwo). Wiec tak mam nową pompę paliwa (kupiłem WRC zapłaciłem 120 zł), sondę lambda (około 60 zł) i założony emulator sondy (około 60 zł). Zresetowałem kompa jeszcze dodatkowo przez odłączenie akumulatora na noc i problem już mi się nie pojawia. Jak rano odpalam to wszystko jest jak być powinno (wskakuje na ssanie, nie szaleje, silnik nie dygota, obroty jakie być powinny - są, nie szarpie przy zmianie biegów itd). Był juz taki moment, ze mnie normalnie dylerka brała, no ale wszystko wróciło do normy.

Pzdr.

ODPOWIEDZ