wymiana rozrządu

Gość

wymiana rozrządu

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam,tyle się mówi,że rozrząd w dieslach trzeba wymienic wcześniej niż zaleca producent. Po jakim przebiegu należy faktycznie to zrobić.Kompletną wymianę zrobiłem 50tys. km temu.Słyszałem,że zalecają wymianę po ok.60 tys.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

producent zaleca faktycznie wymianę co 60tyś albo co 4 lata. myślę że dobrze by było zrobić trochę wcześniej np przy 55tyś. ważne żeby nie ciągnąć terminu aż do samego końca. choć opel pewnie podając 60tyś zostawił sobie jeszcze trochę zapasu ;)

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: markor »

WITAM,
MAM PYTANIE: co ile powinno sie wymieniać rozrząd w astrze F 2.0 16V 136KM?? oznaczenie silnika: X20 XEV

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc ja mam astre 1,7 DTL wymieniam srednio co 45-50 tyś ,niedawno musialem wymienic pompe wody a a autko mam juz 6 lat i nie wymienialem nigdy jej , wymienialem pasek i 2 rolki zawsze. a tu po wymianie zaczał mi sie pasek zsuwac i trzec o krawędz rolki, wine miala pompa wody , pozdrawiam

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Trzeba stworzyc jakiś przyklejony temat dotyczący podstawowych wymian w samochodzie bo z tego co widze narasta identycznych tematów przez co śmietnik się robi :?
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Awatar użytkownika
MARTEL

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2007, 15:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MARTEL »

...w astrze II z silnikiem 1.7dti (silnik isuzu 75 km) wymiana rozrządu co 150 tys. lub co 10 lat (zalecenia producenta).

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

ASO to by chcialo zebysmy jezdzili co 5 tys na wymiane bo dla nich to kasa jest. Nie namawiam do przedluzania tych wymian ale mysle ze jak producent podawal 120 tys potem troszke zmniejszyl do 90 tys to po co jechac przy 60 tys? To robi sie tylko balagan bo jak potem kupi sie auto od kogos i on mi mowi ze wymienial przy 60 tys to ja mu nie uwierze i nie bede czekal do licznikowego 120 tys bo bedzie juz strach jezdzic. Zreszta mialem juz przypadek ze pasek byl niby okej ale w zime jak byly te mrozy po -20 prawie to strzelił.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ