Problem z zapalaniem 1.6 16v b+g

anormalniak

Problem z zapalaniem 1.6 16v b+g

#1

Nieprzeczytany post autor: anormalniak »

Witam

Jestem posiadaczem Astry 95 1.6 16v b+g. Od pewnego czasu mam kłopoty z zapalaniem zimnego silnika na bezynie. Rozrusznik kreci, silnik zalapie ale od razu zdycha. Potem probuje znowu zapalic lecz mija bardzo dluga chwila "jurgania" rozrusznikiem, az zapali albo i nie. Zapalanie zimnego na gazie jest troche latwiejsze lecz, tez nie zalapuje od razu tylko po chwili. DOdam ze jak silnik jest cieply zapala latwiej. Prawie zawsze na gazie, na beznynie roznie. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz ze podczas zapalania rozrusznik na chwile staje ( tak jakby byl slaby akumulator) a potem kreci caly czas. Ale nie wiem czy tu cos ma do rzeczy akumulator. Bylem u mechanika na diagnostyke to pokazalo mi blad 93 chyba - uszkodzony sterownik silnika QUAD czy jakos tak. Robilem silnikowi " kuracje" wtryskow specjalnym preparatem dolewanym do benzyny. Silnik uruchomiony na benzynie podczas przygazowania sprawial wrazenie "przytkanego", nie wchodzil od razu na obroty a dusil sie. Ogolnie silnik duzo duzo lepiej jezdzi na gazie. Teraz te objawy niby ustapily, lecz czasami na gazie gdy silnik nie jest rozgrzany cos jeszcze nie rowno przyspiesza (mysle ze to wplyw zimnego silnika). Wydaje mi sie rowniez ze przy wiekszej ilosci benzyny w baku lepiej zapalal na benzynie.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu z zapalaniem bo jest do dosyc irytujace.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Nie bierze Ci oleju?
U mnie też ciężko zapala ale to wina tego że mi świece kopci bo mam pierścienie do wymiany. Ale już niedługo będą nowe :mrgreen:

anormalniak

#3

Nieprzeczytany post autor: anormalniak »

Z tego co zauwazylem to chyba tak bo niedawno zmenilem olej na nowy Castrol - 2 miesiace temu i troche jest pod kreska. Nie wiem czemu ale nie swieci mi sie kontrolka od oleju podczas wlaczania zaplonu - wczesniej sie palila (nie jest spalona bo czasami sie zaswieci - sporadycznie podczas zaplonu). Swiece tez zmienialem z przewodami.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

anormalniak pisze:Bylem u mechanika na diagnostyke to pokazalo mi blad 93 chyba - uszkodzony sterownik silnika QUAD czy jakos tak.
Moduł sterujący QUAD
No i co? Zostawiłeś to tak? To jest coś w sterowniku, więc może przez to masz kłopoty?
[External Link Removed for Guests]

anormalniak

#5

Nieprzeczytany post autor: anormalniak »

hmm
no dobra ale co ja mam z tym zrobic? Przeciez w sterowniku nic nie zobaczy. Trzeba go wymienic czy jak? Jezeli tak to jak to zrobic....

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Pasuje podmienić sterownik. Podjedź do fachury co ople robi, to pewnie będzie miał takie zabawki.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ