Lekko kopci z rury

swi192

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Lekko kopci z rury

#1

Nieprzeczytany post autor: swi192 »

Witam od nie dawna jestem posiadaczem astry i zauważyłem pewną rzecz , mianowicie lekko dymi z rury wydechowej na biegu jałowym i jednocześnie wykapuje z niej woda . Mam nadzieję że po prostu jestem nadwrażliwy i że nie jest to jakiś dziwny objaw . Dodam tylko że nie dzieje się to po jeździe w czasie deszczu. POZDRO 4 ALL!! ;)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

O wodę to się nie martw tylko wywierć sobie od spodu tłumika taką małą dzurkę na jakies 3 mm żeby Ci się woda w tłumiku nie kumulowała. Ten objaw jest normalny gdyż sadza ma tendencje do zbierania wody która się skrapa w tłumiku. Jak bedziesz często jeździł albo wywiercisz dziurkę to problem powinien zniknąć. To dymienie o którym piszesz to może być ta woda która paruje pod wpływem temperatury. Więc jeśli wody już nie będzie a dymić dalej będzie to wtedy się będeziesz martwił. Narazie śpij spokojnie. :)

swi192

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: swi192 »

Dzięki lesio822 za radę :lol: późno już więc spadam spać (spokojnie) , jeszcze raz dzięki. :lol:

[ Dodano: 2007-09-10, 13:10 ]
Nie chcę produkować nowych tematów ale mam jeszcze jedno pytanko ;
1. Na jaki olej należy wymienić olej od wspomagania ;
2. Jak to zrobić i czy nie lepiej zlecić to do warsztatu ;
3. Czy może zamiast wymieniać olej , odpowietrzyć wspomaganie kierownicy ( no i oczywiście jak to zrobić )
Z góry dziękuję za info na te tematy i pomoc . 8) :lol:

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Z regóły w spomaganiu nie potrzeba wymieniać oleju wystarczy dolać. Chyba że masz coś nie tak ze wspomaganiem. Ale nie polecam Ci własnoręcznie robić bo możesz układ zapowietrzyć. Dolej oleju jak masz mało i będzie git.

P.S. Jeśli ktoś Ci pomógł to wciśnij na jego poście przycisk "pomógł" to się odwdzięczysz za poradę ;)
Pozdrawiam :P

[ Dodano: 2007-09-11, 18:54 ]
Dzięki :mrgreen:

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

lesio822 pisze:Z regóły w spomaganiu nie potrzeba wymieniać oleju wystarczy dolać. Chyba że masz coś nie tak ze wspomaganiem. Ale nie polecam Ci własnoręcznie robić bo możesz układ zapowietrzyć. Dolej oleju jak masz mało i będzie git.
Ano mozna dolac ale i tak wtedy trzeba kupic 1l :lol: wiec mozna wymienic raz na ruskie 10 lat choc jesli pompa rzezi to lepiej faktycznie dolac :lol:

Odpowietrzac nie trzeba ten uklad sam sie odpowietrza bardzo dobrze wymiana moze przebiec w sposob nastepujacy:

Zdejmujesz opaske z weza doprowadzajacego olej do pompy wspomy i spuszczasz ... to z pompy troche zejdzie ale i tak cos tam pozostanie. zakladasz spowrotem zalewasz nowym i Ot cala filozofia

Dla leniwych: strzykawka albo wezyk i wyciagnac to co jest w zbiorniczku i zalac nowym :mrgreen:

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ