problemy z elektyka i wtryskiem astra f 1.6i POMOCY!!!!

strugar

problemy z elektyka i wtryskiem astra f 1.6i POMOCY!!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: strugar »

WITAM

na poczatek mam bardzo pilna sprawe mam do kupienia astre f z 1991r z silnikiem 1.6i wszystko jest super autko w bardzo dobrym stanie tylko jest maly problem poprzedni wlasciciel pomylil bieguny na akumulatorze i podlaczyl go odwrotnie wynikiem czego autko nie chce zapalic początkowo sadzono ze powodem jest cewka zaplonowa wymieniona na inna puzniej aparat rowniez wymieniono na inny w tej chwili rozrusznik kreci iskra jest ale nie podaje paliwa do cylindrów zaznaczem ze pompa paliwa dziala normalnie paliwo w zbiorniku jest wszystkie inne odbiorniki dzialaja oprucz radia zamontowanego fabrycznie. bezpieczniki sprawdzilem wygladaja na nie uszkodzone. wiec w czym jest problem czy uszkodzeniu mugl ulec komputer sterujacy praca wtrysku albo czy jest jeszcze gdzies jakis bezbiecznik lub przekaznik który mugl by sie spalic prosze o pomoc zaznaczam ze sprawa jest pilna a auto naprawde za okazjonalne pieniadze!
ps to jest wersja podstawowa bez elektryki i innego dodatkowego wyposazenia

aha dodam jeszcze ze zwarjowaly swiatla awaryjne nie da sie ich wylaczyc i chyba wcielo oswiwtlenie wnetrza!

z gory dziekuje i pozdrawiam

jakub strugarek

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Wtryskiwacz padł?jakoś nie sądzę.
Jak masz kumpla z takim samym silnikiem, to spróbuj, czy na twoim kompie pójdzie u niego.Odwrotnie nie, bo prawdopodobnie masz posypany mostek w alternatorze.

strugar

#3

Nieprzeczytany post autor: strugar »

z zaobserwonweych anomalii w dniu dzisiejszym
wymienilem kompa na innego dzialajacego u mnie nie dziala po zamontowaniu z powrotem w innym aucie dziala (dziwne) z kolejnych dziwnych spraw to to ze ten wyswietlacz nad radiem swieci sie caly czas w momencie podlaczenia akumulatora i podaje godzine a z tego cowiem powinien dzialac dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce! dlatego opstawiam jeszcze walnieta stacyje slyszalem ze jest tam jakas cewkw/kondensator ktora tez mogla sie spalic i teraz sa cyry! jak jutro nie zagada odpuszczam sobie tego zloma niech sie inni martwia!

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

TID się będzie świecił jakiś czas i wołał o ustawienie, później zgaśnie.
Jeśli nie komp, to podmień wtryskiwacz, ale zanim to zrobisz, sprawdź, czy po przekręceniu stacyjki jest na nim +12V.

ODPOWIEDZ