Łożysko oporowe sprzęgła

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Łożysko oporowe sprzęgła

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Wymieniał ktoś je kiedyś ? Bo muszę to zrobić, a nie wiem czy sam dam radę, więc proszę o wskazówki, metody, manuale, itd. :P Za wszystko z góry dzięki

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Najlepiej żeby był kanał i kolega do pomocy to wtedy wyciągniesz. Powodzenia

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Nie wiem, czy da się to zrobić bez wyjęcia skrzyni.
A jak już wyjmiesz, to łatwizna, potrzebny tylko klucz 13mm.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Ja wymieniałem , a doładniej mówiąc nie wymieniałem tylko nabijałem smarem :mrgreen: skrzyni nie trzeba wyciągać (chociaz to bardzo ułatwia sprawę) Trzeba ją tylko odsunąć na Maxa od silnika. Proponuje Ci ją od razu wymienić tarczę sprzęgłową bo jak juz masz tam zaglądać to później drugi raz się nie opłaca tego robić. Następnie wyciągasz łożysko ręką i masz już na wierzchu. Problem jest taki że w przypadku naszego silnika nie ma tam za dużo miejsca na odsunięcie skrzyni. Jest to dosłownie jakies 5 cm od silnika ale ręka się tam mieści :P . Jesli nie czujesz się na siłach żeby sam to zrobić to lepiej nie rób albo poproś kogoś kto się na tym zna żeby Ci pomógł albo przynajmniej doglądał co robisz. Żeby odsunąć skrzynię trzeba się trochę na trudzić i poodkręcać sporo rzeczy ale w 1 dzień powinno Ci się udać zrobić autko, mnie tak wyszło :mrgreen:

ODPOWIEDZ