NIEDIGRZANIE I PRZEGRZANIE

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

NIEDIGRZANIE I PRZEGRZANIE

#1

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

Czesc wszystkim.
Mam pytanie znajomy kupił Astre 1.6i. Po kilku dniach stwierdziliśmy pewien mankament. Auto pomimo normalnej jazdy nie dogrzewa sie temperatura oscyluje miedzy 86-88 stopni nie ma pełnej 90. Poza tym gdy stoi w korkach temperatura podchodzi za to do ok. 105-110 stopni. Nie koniecznie to jest termostat bo sprawdzilismy go.

Pozdrawiam i miłego udanego wesołego tygodnia.

gangsta

#2

Nieprzeczytany post autor: gangsta »

slcuhaj ja tez mialem kiedys takie cos w swojej astrze F
mozesz miec kamienie w chlodnicy i wrazie czego kup nowy termostat

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

W jaki sposob sprawdziliscie termostat ? A sprawdziliscie wiatrak?
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

zagotowałem goscia i się otworzył.Wiatrak włącza się czyli czujnik działa. Może te kamienie faktycznie.

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

Marcin pisze:zagotowałem goscia i się otworzył.Wiatrak włącza się czyli czujnik działa. Może te kamienie faktycznie.
No wlasnie mialem pisac ze gotowanie to o pupe test ... mi tez sie otwieral w gotujacej ale za wczesnie a tego nie jestes w stanie sprawdzic :idea:

Najlepszym testem jest dotykanie weza tudziez wlotu chlodnicy i czekanie az udezy cieply plyn chlodniczy ... i pojsc szybko sprawdzic jaka masz temperature .... jezeli jest niska to albo termostat nie dziala tak jak powinien albo licznik przeklamuje

Ja mialem to 1 tzn termostat a raczej jego wosk (czy co tam sie znajduje w nim) stracil parametry i powodowal niedogrzanie


Po drugie jesli pusci na chlodnice sprawdz rozklad temperatury na calej chlodnicy .... tzn czy rownomiernie jest ciepla jesli jest rownomierna to jest ok.... jezeli czujnik dziala i wentylator sie wlancza to chyba nie kamienie ...przynajmniej do niego dochodzi goraca "woda"

Ja smiem twierdzic ze po prostu masz termostat do wymiany a to ze sie nagrzewa w korkach wielkich to normalne ...wazne zeby wiatrak schladzal itd

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mam podobnie - tzn. odkąd temperatura powietrza zaczeła spadac do ok 13 stopni to podczasjazdy temp. wody na termometrze jest w obrębie niebieskiej kreski, czy to tak powinno byc, dopiero jak stoje to podskakuje wyżej, latem była jednak ponda niebieską, wiatrak działa... no i jeszcze jedno.. zimą auto nie grzeje zbyt dobrze, podczas jazdy, na postoju ładnie grzeje, ale jak jadę leci letnie powietrze - opisuje tu sytuacje z zimy i temp. powietrza ok -5... czy top termostat?? sorry za OT

Awatar użytkownika
Marcin

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 lut 2007, 8:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Marcin »

dziękuje za pomoc bedziemy dzis dalej atakować auto kupilismy nowy termostat i bedziemy wymieniać. Pozdrawiam i do następnego razu. Czesc i szerokości.

[ Dodano: 2007-09-18, 12:16 ]
słuchajcie mam pytanie. W każdym samochodzie jak silnik sie za bardzo nagrzeje to po wyłaczeniu silnika wentylator działa a w moim przypadku po wyciagnieciu kluczyka wentylator zatrzymuje sie. Co to moze znaczyć ??? Przewody do chłodnicy są gorace czyli duzy obieg sie włącza termostat jest ok.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Marcin pisze:W każdym samochodzie jak silnik sie za bardzo nagrzeje to po wyłaczeniu silnika wentylator działa a w moim przypadku po wyciagnieciu kluczyka wentylator zatrzymuje sie.
Nie w każdym. W astrze też nie, czyli masz dobrze.
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dokładnie w astrze się wylącza bo po co ma chodzić? przecież jak wyłączysz autko to pompa wody nie chodzi tak węic nie ma obiegu płynu w układzie i wentylator nic nie da ;)

ja37

V.I.P.
Posty: 6073
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

W sumie coś da, bo ochłodzi i chłodnicę i silnik z wierzchu :D
A u mnie jeszcze dodatkowo chłodzi maglownicę :mrgreen:

ODPOWIEDZ