Wilgoć, ach ta wilgoć ...

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

Wilgoć, ach ta wilgoć ...

#1

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Witam.

Mam malutki problem. Otóż zauważyłem, że podczas mycia samochodu czy też przy obfitych opadów deszczu na uszczelkach drzwi (wszystkich) od wewnętrznej strony zbiera się wilgoć (nie woda. Do wewnątrz nie dostaje się nawet kropla wody). Uszczelki są wilgotne, a szyby są zaparowane ale tylko wzdłuż tych wilgotnych uszczelek). Co może być przyczyną, jak rozwiązać ew. problem??

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Nie ma po co się tym przejmować. Jak Ci się woda do środka nie leje to znaczy że masz mikro nieszczelności na uszczelkach spowodowane wiekiem uszczelek, ale ja bym się tym nie zajmował u mnie jest to samo. Ważne że Ci nie cieknie do środka. Wymiana uszczelek jest dość kosztowna i nieproporcjonalna do Twojego problemu.

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#3

Nieprzeczytany post autor: kamien »

W zasadzie masz rację. Póki wnętrze jest suche, nie będę się tym zajmował. Natomiast zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż w chłodne wieczory paruje mi delikatnie przednia szyba od wewnątrz tylko i wyłącznie. Nawiew tu nie pomaga. Jakoś można to rozwiązać??

Co do wieku uszczelek to nie są one aż tak stare, bo mają 6 lat jak i cała Astra :lol:

[ Dodano: 2007-09-18, 09:33 ]
Tak z ciekawości. Orientuje się ktoś w cenie wymiany uszczelek??

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

wymień filtr przeciwpyłkowy. Widocznie jest zabity. Wymiana w takich sytuacjach często pomaga. W moim wypadku pomogło :P Filtr ten znajduje się na podszybiu pod plastikami w komorze silnika .

raf1k

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:25
Imię: Rafał
Auto: Golf III GT
Silnik: 1.8
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: raf1k »

a u siebie mialem to samo w jednej asterce i wtej co teraz mam i niezwracam na to uwagi wazne ze w srodku masz suchu
Obrazek
By [External Link Removed for Guests] at 2011-02-24

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Z ta staroscia cos jest... ostatnio musialem po dzwonie wymienic drzwi kierowcy... i kupilem kompletne z '93 roku ktore dlugo staly na powietrzu niczym nie osloniete i narazone na dzialanie slonca i wody z obu stron... i wlasnie pojawia sie wilgoc na tych uszczelkach... wczesniej na drzwiach z '95 roku tego nie bylo... na weekend bede probowal jakos docisnac te uszczelki, moze blacharz mi po prostu jakos za slabo wetknal... bo byly one malowane z obu stron wiec sila rzeczy uszczelki zdejmowal... jak to nie pomoze to przeloze z tych drzwi po dzwonie uszczelke i mam nadzieje ze bedzie dobrze...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Uszczelka jak jest stara to się wygniata, guma twardnieje i już nie dociska na całej długości do karoseri i może powodować parowanie szyby.

mivos

#8

Nieprzeczytany post autor: mivos »

a u mnie jest tak że jakbym nawiewu nie ustawił i nie przewietrzał to szyby zaparowane - wszystkie

nie wiem jak filtr pp ale w poniedzialek zamierzam wymienic

drugie moje podejrzenie to szyby,
dopieo co kupilem auto i chyba przed sprzedaza ktos czyms dziwnym szyby umył i teraz nie chce to zejsc i do tego absorbuje wode. Bo po przetarciu gąbeczką robią się smugi , jakby cos moze tlustego jak srodek do kokpitu...

pozdr

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

mivos pisze:jakby cos moze tlustego jak srodek do kokpitu
Umyj szyby zwykłym ludwikiem tylko dokładnie później samą wodą i przetrzyj na sucho, wymień filtr pp i sprawdź efekty powinna być poprawa o 100%

ODPOWIEDZ