Szarpanie na jedynce! ;/

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

Szarpanie na jedynce! ;/

#1

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Dzisiaj strasznie dziwna rzecz mi sie stała w starej astrze F 1.4SE z tego co pamietam. Ruszyłem sobie spokojnie, a ten mi nagle zaczyna żabe robic, juz na wcisnietym gazie bez sprzegła ( i to nie moja wina ;p znam ten samochod jak własna kiesen :) ) no i tak jade jak kretyn, ludzie sie patrza, zapialem 2 i dalej to samo, ale juz gaz w podłodze i nie jedzie za bardzo, przy 50km/h zapialem 3 i jakos pojechał, potem przegazówka na światłach i jakos dojechałm. Ale pare godzin pozniej wsiadłem i ruszyła normalnie, tyle ze juz zaczałem ją mocniej gazowac zeby świrował i tu kolejne zdziewnie, silnik (nie mam obrotomierza, ale ok 30-40 km/h przy przeciąganiu lekkim) zaczął zwalniac, tak jak by sie odciecie włączyło ;/ czego nigdy nie było ....

Tyle ze stary cos tam majstrował przy silniku w piatek, mowil ze czysci układ dolotowy powietrza do silnika, bo widziałem ze zdjął filtr i rure i cos tam grzebał... wiec czy mozliwe jest ze odciecie tak na prawde było przy tym silniku, tylko cos było [cenzura] i nie działało, a stary jak wyczyscił to sie odblokowało, czy porpostu cos sie skopało?! ;/

Nie wiem juz co robic z ta astra...

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

morieris pisze:no i tak jade jak kretyn, ludzie sie patrza, zapialem 2 i dalej to samo,
hahaha :D myslałem, że się posikam jak to czytałem ;)

słuchaj, kilka rzeczy może wpływac na efekt żabolota ;) :
- filtr paliwa
- syf w baku
- brudne wtryskiwacze, a raczej ZAJE*ane :P
- no i dolot (być może bierze lewe powietrze, lub filtr jest tak brudny że autko dosłownie się dławi...)
- LUB TEŻ sportowe przyzwyczajenia kierowcy ( gaz na zasadzie włącz/wyłącz ;) no ale to wszystko wiąże się z wtryskiwaczami i dolotem )

a te dziwne zwolnienia podczas jazdy wskazywały by jak by... silnik po prostu przestawał chodzić tj. świece i kabelki ? - jakieś przebicie ?

a i jeszcze jedno, jak już wszystko będziecie sprawdzać - wyczyśccie od razu silniczek krokowy :) ( ten od biegu jałowego )

kaczor77

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 13 lip 2007, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kaczor77 »

ja mialem podobne objawy i byla to wina swiec.
[External Link Removed for Guests]

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Krokowiec był wymieniony, filtr powietrza jest czysty, swiece tez sa w miare, dolotowy podobno tez jest ok ... wiec w zasadzie zostaje paliwo, stary tez cos mowil ze chyba filtr jest do wymiany... w srode albo czwartek podrzuce go do mechanika...

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Podobne objawy moga wystapic jak ktos zle ustawi zaplon...
ale tam pewnie nie bylo to ruszane wiece odpada.

ODPOWIEDZ