Wymiana mocowania przedniego amortyzatora.

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wymiana mocowania przedniego amortyzatora.

#1

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Czy ktoś zdejmował samodzielnie amorki w Asterce. Ja muszę wymienić mocowanie prawego amortyzatora bo guma mocująca się rozchodzi. Słyszałem że cały problem leży po stronie sprężyny. Jak można zcisnąć sprężyne przy zdejmowaniu amorka. Prakytcznie chyba nie jest to trudne bo auto można podlewarować postawić na jakimś pniaczku i podlewarować wahacz w celu zciśnięcia sprężyny. Ale czy się tak da? I czym można zablokować taką zciśniętą sprężynę. Może jakieś pasy? Proszę o radę
Pozdrawiam Emil

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Najlpiej scisakmi takimi do sprezyn..ale widzialem gdzies na forum ktos radzil sobie pasami takim z klamra co jak machasz to sie zaciska coraz mocniej :)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Drewno

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2007, 1:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Drewno »

Ja wymienialem ale ja mialem sciagacze. Bo to jest strach na pasy, snurki czy jakies tam druty po jak wystrzeli to jak p.....

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

coracja to racja, sciągacze to jedyny sposob, bezpiecznie szybko i skutecznie symienisz co trzeba w mc phersonie, do imadełka amorek, najlepiej 2 sciągacze po przeciwnych stronach, i na spokojnie odkrecasz nakretke i rozbierasz kolumne
Obrazek

Jawa

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:49
Imię: Łukasz
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jawa »

Ja mam takie ściągacze własnej roboty. 2 wąskie blachy na końcach wygięte żeby można było za sprężyny zahaczyć a między nimi śruba z długim gwintem. Jak już założę to trzeba trochę pokręcić kluczem, ale najważniejsze, że działa!

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Jawa, Czy jak zmieniłeś te gumy zauważyłeś jakieś zmiany jeśli chodzi o twardość zawieszenia. Ja mam założoną tylko z prawej strony i czuć różnicę. Jak wieżdżam na próg zwalnający to prawa strona jest sztywniejsza. Czy to normalka.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

Jawa

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:49
Imię: Łukasz
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Jawa »

Ja wymieniałem tylko amortyzatory ale myślę, że jest różnica w sztywności między nową a starą gumą. Ja jak coś robię przy zawieszeniu to korzystam z zasady, że zawsze po dwóch stronach coś wymieniam.

ODPOWIEDZ