Co to za dioda

Jerry

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Jerry »

Witam...spoko widze że z diodą sobie poradziliście :mrgreen: Ja od niedawna mam asterixa i mam mały problem.Śmiac sie bedziecie ale kto nie ryzykuje ten nie zyskuje ;) Problem polega na tym że nie wiem od czego jest kontrolka w kształcie silnika z piorunem w środku-świeci na pomaranczowo!Jak załącze zapłon to świeci a po zapaleniu autka gaśnie po 2 sekundach i to normalka.Ale podczas jazdy pewnego razu zapaliła sie i świeci cały czas dopóki nie zgasze silnika.Potem znowu podczas jazdy sie zapala...Co to może być?Mam instrukcje po duńsku i nie rozumie:DPomóżcie jak możecie...
"...szarpiesz sie z losem...to co masz DOCEŃ..."

[External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Jerry pisze:podczas jazdy pewnego razu zapaliła sie i świeci cały czas dopóki nie zgasze silnika.Potem znowu podczas jazdy sie zapala...Co to może być?

A więc, jest to kontrolka CHECK ENGINE. POkazuje się w momencie gdy zazwyczaj "komputer pokładowy" wychwytuje jakieś błędy powiązane zazwyczaj, z elektryką ( zmiany napieć? ), oraz dziwnym działaniem sondy lambda.... ;) to tak najogólniej :)

- też może wyskakiwać błąd ze względu na "rozwodnione paliwo"... ;) a właśnie.. masz podtlenek LPG ?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

JERRY-warto poszukać instrukcji po polsku-ona dokładnie opisuje powód zapalania się CHECK CONTROL (po naszemu-kontrolka błędów).Jeśli zaświeci się i zgaśnie to pół biedy,gorzej jeśli nie gaśnie długo :!:

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

ale ona sie zapala chyba zawsze przy wlaczeniu zapłonu. po uruchomieniu momentalnie gaśnie i tak raczej powinno być... przynajmniej tak jest w instrukcji...

w czasie jazdy nalezaloby od razu sie zatrzymac
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Major 25-masz rację,jeśli gaśnie po odpaleniu(tak jak np. ładowanie)to jest OK! :lol: :shock: :lol:

Jerry

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Jerry »

Dzięki wam.Troche poczytałem na temat asterixa i coraz bardziej jestem w temacie ;) JunioR nie mam podtlenku LPG.Po częsci chyba miałes racje z paliwkiem...jeździłem z zapaloną kontrolką ok 50km ale nie wytrzymałem-zatankowałem jeszcze raz na innej stacji paliw.Autko śmiga jak nowe i kontrolka działa jak powinna...także panowie z daleka od stacji GROSAR :mrgreen: dzięki jeszcze raz.pozdro
"...szarpiesz sie z losem...to co masz DOCEŃ..."

[External Link Removed for Guests]

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Tece »

Witam. Dodam dwa słowa w sprawie tej diody we włączniku awaryjnych. Też posiadam takie ustrojstwo próbowałem na wszystkie strony. Dodam jeszcze, że w lampce kabiny mam wbudwany czujnik ultradźwiękowy... Podejrzewam że ten alaram kiedyś działał ale teraz w żaden sposób nie mogę go aktywować. Przyciskam guziczek na lampce chwile sobie pomiga i tyle, gdybym się świecił byłoby oki ale... kurcze nie wiem co jest. Pod maską mam założony również włącznik załączający alarm na wypadek jej otwarcia . Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny... Pzdr !!!
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

borys.pl

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: borys.pl »

zrobie odkopa z tematem ale moze ktoss rozgryzl temat alarmu ??
Tece, udalo ci sie cos ?? ja mam to samo co ty :cry:
[scroll][External Link Removed for Guests][/scroll]

ODPOWIEDZ