ZANIKA OLEJ-Problem jak u kolegi tylko ze wiekszy!!!

Gość

ZANIKA OLEJ-Problem jak u kolegi tylko ze wiekszy!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

To co sie ostatnio zaczęło dziać to jakas paranoja, mam C16SE Z 1994 ROKU, 183000 PRZEJECHANE, naprawde wciskałem jej przest ostatni rok konkretnie i nigdy nie brała ani kropli oleju, co mnie zwsze cieszyło bo legenda głosi ze OPLE BIORĄ - :lol: ostatnio poszła mi uszczelka pod głowicą i od tamtej pory moja astra sobie robi sama wymiane oleju, no normalnie wczoraj nalałem litr oleju zrobłem 139 km i tego litra juz nie ma!!!, ciaknie chyba lekko z miski musze sprawdzić , ale jakie przyczyny moga być jeszcze zeby az tyle brała i dzieja sie to własnie po tym remoncie zwiazanym z uszczelka, czy mechanik mógł mi coś spieorzyć!! i pytanko ile kosztuja taka wymiana uszczelniaczy na zawory i pierścieni!!

Z GóRY DZIEKI ZA ODP. i pomoc..................pozdr. cosmos7

[ Dodano: 2007-10-21, 13:36 ]
...aha i wcale zbytnio nie dymi przy przegazówce, powiedziałbym normalnie jak na taki przebieg, kiedys tez tak robiła jak dałem konkretnie na wolnych pod 4 tys. zby sprawdzić czy dymi!!! cos tu innego nie gra chyba...

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Domin »

ok 300zl wymiana uszczelniaczy ;) za pierscienie dopiero zamierzam sie brac bo astrid cos zaczela kopcic wiec jeszcze ceny nei wiem ale orientacyjnie co mi mowil to w 16zaworowce od 600zl w gore
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja mam 8V...a co to może jeszcze byc jak tyle bierze!!

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Domin »

dzis bylem sie dowiedziec jak jest z wymiana pierscieni ...
cenowo maximum co moze zaskoczyc przy tym lacznie z panowaniem glowicy jesli by3ba bylo ok 1200zl taki remoncik
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

A patrzyłeś czy czasem nie masz tego oleju w zbiorniczku wyrównawczym z płynem chłodniczym? Jak po tylko 139km Ci poszła litra i auto nie kopci to znaczy że problem jest prawdopodobnie gdzie indziej. Jeśli wymieniana była uszczelka pod głowicą to:
1. jest możliwośc że olej przedostaje Ci sie z kanału olejowego do wodnego (ja to obstawiam)
2. Masz gdzieś ewidentny wyciek oleju pod autem
3. Zastanawiam się dlaczego wymieniałeś uszczelkę? Jeśli nic się tam nie działo to po co ją wymieniać?
4. Przy wymianie uszczelki ktoś ci źle skęcił głowicę i wypaczył ją albo uszkodził przy montażu nową uszczelkę.
Jakby tyle oleju szło przez pierścienie i uszczelniacze to by za tobą się ciągła świeca dymna. Jak mnie brało 1l/500km to już się nie dało jechać tak mocno kopciło.

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Ja obstawiam albo pęknięcie w bloku między kanałami, albo ktoś źle wymienił uszczelkę. A planowałeś głowice przy wymianie uszczelki?
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

szary

#7

Nieprzeczytany post autor: szary »

U mnie tez nikł olej i pomogła wymiana uszczelki na misce olejowej i oringa na aparacie zapłonowym.

ODPOWIEDZ