Kopcenie po wymianie rozrzadu.

Gość

Kopcenie po wymianie rozrzadu.

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam od razu pytanie.
Wczoraj wymieniłem u mechanika rozrząd, olej , filtry. Po wymianie silnik przez moment troche nierówno pochodził ale po chwili zaczął pracować normalnie. Ale zobaczyłem , ze bardziej kopcić na siwo , myślałem , ze jest to wina nierozgrzanego silnika lecz po osiągnięciu 90 stopni dalej kopcił , nie jest to jakaś straszna tragedia ale ewidentnie bardziej dymi niż przed wymiana. Przejechałem po wymianie jakieś 8 kilometrów i przestał. Lecz dzisiaj rano po odpaleniu znów zaczął bardziej kopcić niż zwykle.Teraz mam pytanie. Czy to jest normalne i sytuacja sie unormuje , czy jest to ewidentnie zle założony pasek np. o jeden ząbek? Auto prócz wydzielania większej ilości dymu chodzi dobrze , przyspiesza nawet lepiej niż przed wymiana płynów i paska. Proszę o pomoc :roll:

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

a zapłon był przestawiany? wogóle ktoś się kopółki dotykał?

gdybyś miał przesunięty rozrząd, to żeby odpalić auto musiałbyś sporo zapłon przesunąć

a ten siwy dym - to śmierdzi spalonym olejem, czy to raczej kłęby pary?
jestem już stary...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

nie nikt kopułki nie dotykał, zapłonu tez ( auto pali bez najmniejszego problemu)
Dym nie smierdzi olejem , no moze delikatnie ( ale to chyba normalne w oplach) jak kleby pary tylko bardziej "mocniejsze".

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Jest możliwość taka że w przeszłosci miałeś zalanego doktorka do oleju i może po wymianie płynów i filtrów silniczek lekko Ci się rozszczelnił bo wypłukało doktora i przez pierścienie troszkę przepuszcza. Sprawdzaj częściej olej to będziesz wiedział czy Ci jakoś więcej oleju bierze.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: deeper »

suchy pisze:gdybyś miał przesunięty rozrząd, to żeby odpalić auto musiałbyś sporo zapłon przesunąć
Nie koniecznie, mialem pasek przestawiony o 1 zabek i odpalalo bez problemu,
tylko silnik troche inaczej pracowal(dzwiek) i przy odpuszczaniu gazu strzelal z wydechu.

Zwroc uwage ze jest chlodno na dworzu i zdecydowanie bardziej widac "dym",
ktory jezeli nie jest niebieski i nie smierdzi olejem to zapewne para wodna,
ktora jest wraz z CO2 glownym produktem spalalania

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

deeper pisze:

Zwroc uwage ze jest chlodno na dworzu i zdecydowanie bardziej widac "dym",
ktory jezeli nie jest niebieski i nie smierdzi olejem to zapewne para wodna,
ktora jest wraz z CO2 glownym produktem spalalania
tak masz racje , temperatura otoczania tez ma duzy wplyw , ale przed wjazdem do warsztatu tak nie kopcił po wyjezdzie z warsztatu nagle zaczął . Kolor dymu jest bardziej wpadający w siwy - tak jak para tylko bardziej "kłebiasty" Czy jak miales przestawiony o jeden zabek to tez ci kopcił czy tylko miałes takie objawy jak napisałes?.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Szczerze mowiac to nie kopcil, ale to bylo latem wiec moze nie bylo tak widac.
Ogolnie u mnie silnik nie kopci, za to teraz jak jest chlodniej to widac calkiem pokazna chmurke :)
Jedziesz czasm w trase ? na dluzszym dystansie ? Tak zeby caly wydech rozgrzac
i odparowac wode z ukladu wydechowego ?
Jezeli nie ubywa oleju ani plynu z uchladu chlodzenia to ja bym sie nie przejmowal.

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

fakt cos jest w tym co piszesz , wczoraj po zmianie rozrzadu kopcił lecz jak przyjechałem do domu ( 8 km) juz to ustało. Moze tez jest cos w tym , wymieniłem olej pierwszy raz w aucie od zakupu, a do starego moze byly wlasciciel dolał doktora i teraz jest taki efekt jaki mam.
Mi to specialnie nie przeszkadza tylko obawialem sie tego , ze cos sie stanie z silnikiem po tej wymianie rozrzadu.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Wiecej z silnikiem moze sie stac, nie zmieniajac rozrzadu :)
Pojezdzij troche, poobserwuj sprawdz czy na goracym silniku tez tak dymi.
No i wez poprawke na niskie temp. ;)

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzieki za pomoc :P

ODPOWIEDZ