Dłuższe odpalanie i jakby duże spalanie

miras20

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

Dłuższe odpalanie i jakby duże spalanie

#1

Nieprzeczytany post autor: miras20 »

Witam,

nie dawno stałem się posiadaczem Astry TD 97 Kombi, model jakiś Daniels Geneval, czy coś podbonego (ładny:) ). Napędzany jest niemieckim silnikiem dieslowskim z turbodoładowaniem.

Problem polega na tym, że musi kilka razy pokręci rozrusznikiem aby odpalił. Dodatkowo, z 3-4 sekundy ma głośne stuki zanim się unormuje.

Czy macie jakąś sugestie co do przyczyny usterki, nie chcę wyjś na łosia u mechanika, po tym jak zacznie wymienia mi sprawne rzeczy :/

Niepokoi mnie również spalanie, teraz mam 370 km na liczniku a już mam prawie połowe zbiornika. Jeżdrzę raczej spokojnie max 110 120 i staram się rusza kulturanie ale bez zbędnych popisów.

Przebieg ma raczej duży bo 220000. Ale było o niego dbamne, poprzedni właściciel to brat ;)

PS: Teraz idę się przywitac

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

spalanie jak najbardziej w normie ;) mi chyba tylko raz udało się przejechać 600km na pełnym baku, teraz zazwyczaj przejadę z 520

na początek z tym odpalaniem to poszukaj przyczyny w akumulatorze, może ma za małą moc rozruchową, posprawdzaj też masę, może watro też sprawdzić świece bo może któraś nie grzeje i dlatego dłużej kręci

co do tych stuków to nie mam pojęcia co to może być

miras20

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: miras20 »

To bardziej łomotanie silnika niż stukanie, słyszałem, że diesly mają taki mankament jak są zimne (oczywiście te stare), tylko nie wiem, jak go się pozbyc. Od czego to jest uzależnione.

Ojej 50 litrowy bak i 520 kilometrów :/ i w dieslu, to wychodzi 10 litrów ropy na 100 :/

Mój brak wiedzy na temat dieslów uwarunkowany jest tym, że wcześniej miałem małą benzynke ;) Wiec proszę nie bic:)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no mi tyle wychodzi ;). ja mam w HB 52 litry bak ;) 520 mi pali bo ostro pałuję jak jeżdżę wolniej to robię coś koło 550. i to jest spalanie w mieście i tylko w mieście, jak dojdzie trasa jakaś to łatwo zrobić ponad 600 na baku. Co do spalania to to są stare diesle i nie ma co się spodziewać aż tak super małego spalania. na trasie spalanie wychodzi mi jakieś 5l. w mieście przy dziadkowatej jeździe da się zejść do 7l ale to już naprawdę kapelusznicza jazda

stukania u mnie nie ma a silnik z rocznika 93

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: deeper »

A jaki jest olej w silniku ?
Przy nizszych temperaturach olej jest zdecydowanie gestrzy
i nim sie dobrze rozprowadzi to chwile silnik pracuje na pol-sucho.
Ja zima stosuje rzadszy olej, 10w40, na lato spokojnie moze byc 15w40.

pawel2007

#6

Nieprzeczytany post autor: pawel2007 »

Witam.
W moim przypadku te krótkie stuki również występują - ten typ chyba tak ma - po prostu po znocy albo po całodniowym postoju daję bryce chwilkę na uspokojenie się (po odpaleniu). ALE..... powinna odpalić za pierwszym kluczem. Proponuję sprawdzić elektrykę. Ja to zlekceważyłem i właśnie dziś wyłożyłem 350zł na nowy akumulator :(
Jeśli chodzi o spalanie to trochę jestem zaniepokojony waszymi wynikami. Tankuję około 40 litrów i wystarcza mi to na 630-660km jazdy (100-120km/h). Nazywam to cyklem mieszanym, bo jeżdże do pracy z poza miasta.

Pozdrawiam i życzę Ci miras20 spokojnego użytkowania asteroidy.

Niech żyje diesel!!!

szary

#7

Nieprzeczytany post autor: szary »

Wydaje mi się że jeżeli diesel ciężko odpala to na pierwszy przegląd powinny iść świece żarowe i akumulator.

miras20

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: miras20 »

Dzięki za rady, zacznę po kolei, od aku, świece (żarowe :/) po jakiś przegląd.

Więc tak ostateczny wynik to 650 Km i jeszcze wskaźnik nie był na czerwonym polu, lekko nad nim, więc może jeszcze by dobił do 700 Km.

Co zrobie na początku, to wleje mu jakiegoś uszlachetniacza/przeczyszczacza :mrgreen:

Znajomemu podobno fajnie przeczyściło i lepiej pracuje. Macie jakiś preparta który możecie polecić?

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

hehe czytam tak wasze posciki i powiem tak ja na polowie baku jestem w stanie zrobic 350-430 km w miescie ;] przeczyscilem wtryski no i spalanie wyszlo 5.8 do 6.5 litra jak naprawde smigam po 140-160 ;] swiece wymienilem bo tez palil dlugo teraz niby tez ale nie mam problemow z odpalaniem ;] a stukow sie nie pozbedziesz bo to diesel :D ja kocham ten stuk chociaz jak wsiade do srodka to u mnie prawie nie slychac ze to dieselek ;] a moj rok autka to 92 ;] przejechane hehe duzo ;] ponad 320 tys :D

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

miras20 pisze:Macie jakiś preparta który możecie polecić?
ja polecam produkty z serii STP do czyszczenia wtrysków i całego układu paliwowego. U mnie spisał się bardzo dobrze. Butelka starcza na ok 60l paliwa i dolewasz kolejne co ok 5000km.
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ