zgrzyt przy odpalaniu

thomas252

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 mar 2007, 20:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

zgrzyt przy odpalaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: thomas252 »

Witam serdecznie.
Mam pewien problem z moją Asterką.
Od pewnego czasu podczas rozruchu (na zimnym silniku!) słychać metaliczny zgrzyt. Występuje tylko podczas kręcenia rozrusznikiem (2-3 sek) a jak już odpali to jest ok i na ciepłym silniku odpalanie tez jest ok, nic się nie dzieje.
Nie mam pojęcia co to może być??
czy to wina rorusznika?bendkis? czy sprzęgła?? ale sprzęgło raczej nie ma nic współnego..

KILER

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2007, 1:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Hel, Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KILER »

Dokładnie tak kolego , na 95% jest to bendix!!! Jedz do elektryk samochodowego. Koszt okolo 60zł
Wczesniej astra GSi 1.8 125KM 1993r
Teraz astra II sportive 1.8 115KM 1998r


GO HARD, OR DIE TRYING

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Bendix albo szczotki masz już w rozruszniku starte i minimalnie się zawieszają i nie kontaktują. Sprzęgło nie wchodzi w grę.

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#4

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Na przyszłość proszę o dokładniejsze przeglądanie zawartości forum gdyż zakładanie kolejnego posta dotyczącego problemu który jest już na forum (dość) szczegółowo wyjaśniony mija się z celem. Taka mała uwaga na przyszłość ;) ...

A jeśli chodzi o Twój problem to na 98% szczotki do wymiany (koszt 35 zł + ew. robocizna) lub bendix, ale stawiam na szczotki. Miałem dokładnie taki sam problem i takie same objawy. Mechanik twierdził, że to bendix, ale okazało się, że szczotki. Dokładny koszt: 35 zł szczotki + 50 zł robocizna (rozebranie rozrusznika na części pierwsze, wyczyszczenie wszystkiego, wymiana uszczel(ek)ki, wymiana szczotek) tak więc drogo nie było, a trwało to może 30 minut :)

Cabal

#5

Nieprzeczytany post autor: Cabal »

Ja miałem podobny problem, ale u mnie polegał on na tym ze w aparacie zapłonowym na takim pręcie była umieszczone łożysko, które było już wytarte. Wystarczyło nasmarować i pomogło

ODPOWIEDZ