czujnik temp.zewn i nie tylko?

szybkilopez

czujnik temp.zewn i nie tylko?

#1

Nieprzeczytany post autor: szybkilopez »

jest to moja pierwsza astra i mam kilka pytan.
Zaczne od czujnika bo chyba sie uszkodził,na poczatku pokazywał ok teraz pokazuje temp.zewn w zakresi 45-50st.
temeratura ....jak powinna byc,po kilkunastominutowej pracy silnika wskazówka wedruje na 90st a podczas jazdy delikatnie spada ponizej 90st.?czy to jest prawidłowy objaw.
Mam seryjne kołka 14 oponki 175/65/14 czy na te felgi mozna załozyc inne oponki?
Nie zauwazone podczas zakupu a teraz wyszło ze jest pekniete mocowanie reflektora przez co reflektor jest lekko cofniety w nadwozie od strony grilla...gdziew moge dostac taki reflektor?bo u mnie nie maja a na zamówienie strasznie drogi.
Spalanie chyba ok bo w cyklu mieszanym jakies 6-6.5l/100km.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

po pierwsze rozdzielaj te pytani bo ciężko się czyta

szybkilopez pisze:Zaczne od czujnika bo chyba sie uszkodził,na poczatku pokazywał ok teraz pokazuje temp.zewn w zakresi 45-50st.
temeratura ....
wszystko wskazuje na zamoczony czujnik. wyjmij go i połóż na kaloryfer na kilka dni (ja suszyłem w piekarniku i raz na grillu i też było dobrze :D ) no i ewentualnie przeczyść styki.
bo jeśli termometr pokazuje coś to czujnik nie jest zepsuty tylko coś na niego wpływa. najczęstsze problemy to właśnie zamoczenie i zaśniedziałe styki. te czujniki rzadko się psują tak na prawdę.
szybkilopez pisze:jak powinna byc,po kilkunastominutowej pracy silnika wskazówka wedruje na 90st a podczas jazdy delikatnie spada ponizej 90st.?czy to jest prawidłowy objaw
to jest bardzo prawidłowy objaw. prawidłowa temperatura silnika to ok 90stopni a jeśli jedziesz to może ona trochę spadać bo podmuch powietrza owiewa silnik i go chłodzi
szybkilopez pisze:Mam seryjne kołka 14 oponki 175/65/14 czy na te felgi mozna załozyc inne oponki?
tak możesz: jej zamienniki są następujące:
185/60R14
195/60R14
205/55R14
szybkilopez pisze:Nie zauwazone podczas zakupu a teraz wyszło ze jest pekniete mocowanie reflektora przez co reflektor jest lekko cofniety w nadwozie od strony grilla...gdziew moge dostac taki reflektor?bo u mnie nie maja a na zamówienie strasznie drogi.
w sklepie, na allegro albo na szrotach ewentualnie posklejać stary
szybkilopez pisze:Spalanie chyba ok bo w cyklu mieszanym jakies 6-6.5l/100km.
spalanie jak najbardziej w porzdku

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Joszi z tą szerokością kapcia nie przesadziłeś ? 205 ??.....na 14stkę i standardowe feluny ?

ja osobiście na lato polecam 185-195
a na zimę 175-185 szerokości


oczywiście wymiary w Milimetrach

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

JunioR pisze:Joszi z tą szerokością kapcia nie przesadziłeś ? 205 ??.....na 14stkę i standardowe feluny ?
wejdą na pewno ale to już jest hardcore :D ogólnie takie opony (205) można założyć na felgę o szerokości od 5cali do 7,5cala - dane producentów ;)

wszystkie szerokości co podałem da się założyć na felgę 5,5 cala tylko inna sprawa to to jak to będzie wyglądało i jak samochód będzie jeździł na tak szerokich laczkach

ODPOWIEDZ