FELGI R15 4 X 100 PASJĄ?

Willy

FELGI R15 4 X 100 PASJĄ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Willy »

Powitac!
mam nadzieję, że moderator po moim pierwszym poscie nie zgani mnie ale próbowałem uzyc funkcji search ale nie mogłem nic znalezc.

Mam do upienia do mojej gwiadeczki felgi ATS 15 cali 4x100 i mam pytanie czy to wogóle sie zmiesci do mojego autka i jaka opona musi byc zeby to ewentualnie sie zmiescilo w nadkole.

dzieki z góry za pomoc.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dokładnie jaki model ats? 15 cali wejdą bez problemu o ile ET felgi będzie odpowiednie

Willy

#3

Nieprzeczytany post autor: Willy »

no i mamy problem :D nie mam pojecia musze to jutro ustalić, w tej chwili jezdza na Lagunie I. Spróbuje sie jutro dowiedziec jakie ET, jak mi sie uda to napisze .

Jaki to model jest dokładnie to tez nie wiem ale znalazłem cos identyczne na allegro

[External Link Removed for Guests]

Pozdr.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jak będziesz się jutro dowiadywał to dowiedz się jeszcze jakiej wielkości ma otwór na piastę bo jeśli mniej niż 56.6mm to ich nie założysz.

ale myślę że powinny wejść ;) na wszelki wypadek jak będziesz jechał po nie to załóż jedno koło (koniecznie na tył ) i zobacz czy nadkole nie obciera

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Witam. Pietnastki napewno wejdą jeżeli będzie odpowiednio dopasowane ET. Ja jeżdzę na seryjnie montowanych w oplu 15. ET jakje posiada moja felga to 46. Opony mają taki romiar: 195/55/15.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

mówią że et żeby weszły 15 nie powinno być mniejsze niż 35 ja z własnego doświadczenia wiem że to nie koniecznie prawda bo sam mam ET38 oponki na tym 195/50 i jest na równi z rantem - w sam raz i nie obciera - 2 mm bardziej na zewnątrz i zaczyna haczyć

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

Adam pisze:Pietnastki napewno wejdą jeżeli będzie odpowiednio dopasowane ET
a szerokość felgi? 7Jx15 wejdą, przy szerszych może być problem. Więc o szerokość, oprócz ET, też się dowiedz.

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Prawdopodobnie otwór na piastę w renault to 60mm a ET 50 szerokość 6,5 jx. Kuzyn pracuje w Renault także informacja powinna być wiarygodna, ale radzę sprawdzić by nie było nieporozumień.

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Zalecane ET dla astry to przedział od 38 do 49! Jeżeli jest w tym przedziale to spokojnie wejdą. Warunek jest jeden... Jeżeli felga (lub opona) nie wystają poza obrys nadkola to jest OK. Jeden z forumowiczów OCFC ma takie w swojej corsie i mieszczą się bez problemu. Wydaje mi się tylko, że otwór centrujący jest większy. Ale od tego są pierścienie centrujące!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

W renault otwór centrujacy to 60,1mm, także na piastę wejdą na 100%.
Pozostaje tylko kupić ringi centrujace z 60,1 na 56,6mm.
Te ATS'y mają ET przypuszczam coś w okolicach 35-38mm, wiec wejda bez problemu.
Co do opon to polecam 195/50 R15, sa najlepiej dostepne, ale bez problemu mozesz tez wrzucic 185/55 lub 195/55. Najepiej poszukaj takich z rantem ochronnym, wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo otarcia felgi o kraweznik.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

ODPOWIEDZ