Astra 1997 kombi 1.8 16V Ecotec - co sprawdzać??

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

miałem taki silnik.. Trasa jazda od 150 do 190 non stop i obroty w zakresie 4-6 tyś spalanie wyszło 7,5 litra. Miasto 8 Trasa 6,5 przy normalnej jezdzie. Gazu mi palil srednio 10. Bardzo fajny silnik, ale trzeba dbać o niego :) Pozdrawiam i polecam

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ok, Panowie , kupilem go!
Narazie wszystko super, jestem zadowolony.
Mam jedno pytanie:
czy mozna dokupic gdzies 3 swiatlo STOPU?? Jesli tak to gdzie i jaka cena?? Jak to podlaczyc??


pozdrawiam.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

40 zł w każdym motoryzacyjnym.... podpinasz się pod jedną z lamp :)

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Taktownie pisze:Miasto 8 Trasa 6,5 przy normalnej jezdzie
tak się składa,że też sporo jeździłem ecotecem 1,6 i spalanie w mieście 8 l jest prawie niemożliwe.Trasa zgoda 6,5 to normalny wynik ale 8 w mieście nie uwierz-dodaj jeszcze 2 litry i będzie spoko :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Powiem Wam koledzy, że narazie jestem zadowolony i zobaczymy jak dalej to bedzie szlo.
Tata ma peugeota 406 1.6 16v z 97 roku dośc mocno zuzywanego i w ogole nie dbanego i powiem Wam, ze 406 miazdzy ta astre :(
astra to widac, ze ze 3 klasy nizej. chociaz w 406 jest najubozsza wersja wyposazenia a w astrze praktycznie najwyzsza to i tak 100 raz bardziej wolalbym 406. 406 ma 230 tys przelatane a astra 152 tys.


no ale juz astra kupiona i niech troche polata.
Gdzie znajde jakies ksiazki o serwisowaniu astry?? najlepiej w pdf

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Oto linki do książki:

Instrukcja obsługi OPEL ASTRA F w języku Polskim 32,3 MB

[External Link Removed for Guests]

-------------

Sam naprawiam Opel AStra F : 20,1 MB

[External Link Removed for Guests]

Miłego ściagania !

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

pio555 pisze:
Taktownie pisze:Miasto 8 Trasa 6,5 przy normalnej jezdzie
tak się składa,że też sporo jeździłem ecotecem 1,6 i spalanie w mieście 8 l jest prawie niemożliwe.Trasa zgoda 6,5 to normalny wynik ale 8 w mieście nie uwierz-dodaj jeszcze 2 litry i będzie spoko :mrgreen:
Tak się składa że jeździłem ecotekiem jakięs 30 tyś więc z palca sobie tego nie wyssałem, poza tym wszystkie tankowania zapisywałem na palmtopie w programie co wszsytko mi obliczał więc wiem co mówię.. Poza tym to zależy od silnika, w jednym te spalanie będzie większe w drugim mniejszze.. Mam teraz dizla isuzu i niektorzy krzycza ze pali im srednio 5l -mi srednio 6,5 przy emeryckiej jeździe, więc... Pozdrawiam :)

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

JunioR nie moge pobrac tych plików... czy ktoś może wrzucić je na [External Link Removed for Guests]?
Tam jest za darmo i bez limitów, tu jakieś głupie ograniczenia....

tw125

#19

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

Cześć, znam ten silnik z Vectry '99. Paliwa idzie ok 8.5-9.5 l/100 km, oleju nieco mniej ;) zaledwie ok 2 ltr na 10kkm. Na te większe pobory pomogła wymiana z 5w40 na 15w50. Spalanie jest MNIEJSZE niż 1,6 Ecotec również Vectra. Przejechałem od 112kkm do 170kkm. Robiłem rozrusznik tzn regeneracja, nie tania, w Warszawie zapłaciłem z montażem coś koło 600zł. Pod koniec posiadania założyłem LPG, kontrolka sterowania silnikiem paliła sie oczywiście cały czas a spalanie wynosiło ok 10ltr/100km. Dodam, że mam już swoje lata i styl jazdy jeszcze nie emeryta ale juz nie 18 letniego ułana... :mrgreen:

voytecs

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: voytecs »

pio555 pisze:
Taktownie pisze:Miasto 8 Trasa 6,5 przy normalnej jezdzie
tak się składa,że też sporo jeździłem ecotecem 1,6 i spalanie w mieście 8 l jest prawie niemożliwe.Trasa zgoda 6,5 to normalny wynik ale 8 w mieście nie uwierz-dodaj jeszcze 2 litry i będzie spoko :mrgreen:
No i właśnie miedzy innymi dlatego 1,8 16V jest lepszy od 1,6 16V :)
Wojtek /voytecs/
Astra F-CC Champion '96 * 5d/HB * 1.8/16V (X18XE) + eLPiGaz

ODPOWIEDZ