Astra 1997 kombi 1.8 16V Ecotec - co sprawdzać??

Gość

Astra 1997 kombi 1.8 16V Ecotec - co sprawdzać??

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Jestem tu nowy, to mój pierwszy post więc witam wszystkich :-)

Mam do Was kilka pytań. Otóż jutro będę oglądał Astrę Kombi 1997 silnik 1.8 16V Ecotec. Noszę się z poważnym zamiarem kupienia jej, ma bogate wyposażenie, 151 000 przelatane ale w miarę ładnie utrzymana. Mam jednak pewne obawy co do silnika. Jest to silnik dość rzadko spotykany więc nie wiem:
Jak jest z jego awaryjnością?
Czy to dobre silniki?
Czy często się psują?
Ile pali?
Jak jest z częściami do takiego auta?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kombiaka, czy nie był po wypadku.

To chyba wszystkie moje wątpliwości. Z góry dzięki za wypowiedzi!


Pozdrawiam. :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Odpowiem tak:

silniki ecotec to drogie silniki jeśli chodzi o częśći, są znane z tego iż palą olej...

części nie są trudno dostepne...spalanie tez nie ma niskie ponieważ, ecoteci charakteryzują się tym, iż trzeba je wysoko kręcić.... w związku z czym spalanie...

Ale jak już się wkręci na obroty to leci jak szalony ;)

Co do bitego auta to...póki nie zdejmiesz zderzaków w dzisiejszych czasach trudno jest wykryć usterkę, nawet to czy autko było malowane...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Czyli ten silnik to raczej lipa?

[ Dodano: 2007-11-05, 17:55 ]
Ile moze on spalac tak +- ??

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Kod: Zaznacz cały

1.8 115KM

Jest to silnik 16-zaworowy, z wielopunktowym wtryskiem paliwa Simtec, zapłonem bezpośrednim i kolektorem dolotowym o zmiennej geometrii. Stosowany od września 1994.
Oznaczenie silnika: X18XEL
o spalaniu nic nie wiem...

silniki z oznaczeniami NZ i SE są uważane za jedne z najmniej awaryjnych... - takie info

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Acha czyli ten moj nie zalicza sie do tych najmniej awaryjnych?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

No jak wejdziesz do auta to sprawdz czy nie masz boczków luźnych i innych elementów , otwórz wszystko co ma sie otwierać, sprawdź czy chodza wycieraczki, światła , szyby i lusterka jeśli ma elektryki bo to są takie pierdoły z którymi może być problem a zawsze z ceną zjadą.

Sprawdź bagnet od oleju czy tam nie ma jakiegoś syfu. Jak odkręcisz korek wlewu oleju przy włączonym silniku i będzie Ci dmuchał jak z rury wydechowej to też nie ciekawie.

[ Dodano: 2007-11-05, 19:51 ]
JunioR pisze:Co do bitego auta to...póki nie zdejmiesz zderzaków w dzisiejszych czasach trudno jest wykryć usterkę, nawet to czy autko było malowane...
tu się tak nie do końca zgodze z przedmówcą.Takie podstawowe sprawy to zobacz czy nie ma jakiś dużych szpar itp czy klapa bagażnika sie dobrze zamyka itp takie podstawy jak np czy silnik nie jest zalany olejem.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Zainteresowany pisze:Acha czyli ten moj nie zalicza sie do tych najmniej awaryjnych?
niestety nie...

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

JunioR pisze:silniki ecotec to drogie silniki jeśli chodzi o częśći, są znane z tego iż palą olej...
Po wymianie uszczelki przy misce mój już nie wciąga oleju... zależy jak silnik był traktowany.
JunioR pisze:części nie są trudno dostepne...spalanie tez nie ma niskie ponieważ, ecoteci charakteryzują się tym, iż trzeba je wysoko kręcić.... w związku z czym spalanie...
Kolejny błąd... Nie wiem czy miałeś do czynienia z Ecotec'iem na dłuższą metę. Ja w swoim 1.6 robiłem test spalania... W mieście spala 7.2l/100km a na trasie spadło do 6.1l/100km czyli nie tak dużo jak by się wydawało... i słyszałem, że spalanie zbytnio się nie różni między 1.6 a 1.8...
JunioR pisze:Ale jak już się wkręci na obroty to leci jak szalony ;)
Potwierdzam :) powyżej 3500obr/min jest to istny pocisk :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Ja w swoim 1.6 robiłem test spalania... W mieście spala 7.2l/100km
:shock: :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

voytecs

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: voytecs »

JunioR pisze:Odpowiem tak:
silniki ecotec to drogie silniki jeśli chodzi o częśći, są znane z tego iż palą olej...

części nie są trudno dostepne...spalanie tez nie ma niskie ponieważ, ecoteci charakteryzują się tym, iż trzeba je wysoko kręcić.... w związku z czym spalanie...

Ale jak już się wkręci na obroty to leci jak szalony ;)

Co do bitego auta to...póki nie zdejmiesz zderzaków w dzisiejszych czasach trudno jest wykryć usterkę, nawet to czy autko było malowane...
Silnik ten może mało popularny w astrze jest powszechny w vectrach

Co do spalania oleju to ja mam przebieg 174000km i dolewam zaledwie 1l od wymiany do wymiany a więc na 10-15 tyś km

Akurat ten silnik pali w normie a na pewno stosunek zużycia do efektywności jest dużo lepszy niż w 1,4 16V lib 1,6 16V i wcale nie trzeba go kręcić, jest bardzo elastyczny (moment 170Nm robi swoje) i nie żałuje że go wybrałem jak będę zmieniał to na pewno nie wybiorę mniejszego niż 1,8.

Ceny części no cóż, jak patrze w ASO to rzeczywiście drogo ale to chyba dotyczy wszystkich modeli, ale można kupić taniej jak sie poszuka.
Wojtek /voytecs/
Astra F-CC Champion '96 * 5d/HB * 1.8/16V (X18XE) + eLPiGaz

ODPOWIEDZ