co ile wymiana rozrządu w 1,6 8v?

Złoty

co ile wymiana rozrządu w 1,6 8v?

#1

Nieprzeczytany post autor: Złoty »

Hej
najpierw sie przywitam, bo jestem tu nowy. Nabyłem astre, którą bedzie jeżdzić moja zona.

Co ile czasu zalecana jest przez producenta wymiana paska rozrządu w 1,6 8V?

allen

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: allen »

co 60 000 km

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Domin »

jak ja nabyles to teraz wymien odrazu kompletny rolka i pasek a tak to co 90.000 lub co piec lat
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Złoty

#4

Nieprzeczytany post autor: Złoty »

a jeszcze zapytam jak z pompą wody? Moja astra ma przebieg 139 tys. Mam naklejki serwisowe, które swiadcza o wymianie rozrzadu przy 77tys.

Czy pompe sie wymienia? Kiedy?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Sa rozne szkoly. Jedni wyznaja zasade ze jesli dziala to nie ruszac...Ja wole inne wyjscie :D Skoro i tak sciagasz rozrzad, to wymiana pompy do tego bedzie dobrym wyjsciem, bo jak zmienisz tylko rorzad...to moze ( ale nie musi) w szybkim czasie poleciec Ci pompa, a to z racji na nowy naciag paska. A wymiana pompy, podczas wymiany rozrzadu to jest niewiele wiekszy koszt niz samego rozrzadu. Zatem chyba warto o tym pomyslec. Ja wymieniam w next week, i zmieniam rozrzad wraz z pompa. No i se nowy plyn zapodam :mrgreen: Sporo ludzi tez wymienia do tego termostat. Zatem to juz jest kwesia gustu.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Złoty

#6

Nieprzeczytany post autor: Złoty »

Marys pisze:Sa rozne szkoly. Jedni wyznaja zasade ze jesli dziala to nie ruszac...Ja wole inne wyjscie :D Skoro i tak sciagasz rozrzad, to wymiana pompy do tego bedzie dobrym wyjsciem, bo jak zmienisz tylko rorzad...to moze ( ale nie musi) w szybkim czasie poleciec Ci pompa, a to z racji na nowy naciag paska. A wymiana pompy, podczas wymiany rozrzadu to jest niewiele wiekszy koszt niz samego rozrzadu. Zatem chyba warto o tym pomyslec. Ja wymieniam w next week, i zmieniam rozrzad wraz z pompa. No i se nowy plyn zapodam :mrgreen: Sporo ludzi tez wymienia do tego termostat. Zatem to juz jest kwesia gustu.
A jaki masz przebieg u siebie?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Obecnie...222222 :mrgreen: (bez 100km:P ) ...kupilem go gdy mial 206kkm...
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Bardzo proszę o potwierdzenie tematu bo kupiłem już tydzień temu Astrę a poprzedni właściciel wymieniał pasek rozrządu dwa lata temu i pewnie ze 30 tys km.
Proszę także napisać na jakiej podstawie każdy będzie wyrażał swoją opinię.

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

wymiana rozrządu w 1,6 8V (x16sz-taką mam) kosztuje
-pasek ok50zł
-rolka ok 90zł
-pompa wody-ok 100zł
-termostat ok 40zł
-płyn -zalezy jaki kupisz -ja używam Glixolu-ok 35zł(5l)
-robocizna-mój mechanik wziął 70zł
apac51, jeśli masz 8V to jest bezkolizyjny
apac51 pisze:poprzedni właściciel wymieniał pasek rozrządu dwa lata temu i pewnie ze 30 tys km.
ja bym był niedowiarkiem i wymienił rozrząd-pieniądze prawie żadne a spisz spokojnie
[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#10

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

apac51, koledzy mają rację, ja swoją astrę kupiłem w czerwcu tego roku i choć wg opisu poprzedniego właściciela do wymiany było jeszcze 30 tys. to ja i tak zafundowałem sobie nowy komplecik. Co do wymiany pompy razem z rozrządem to jest tak, że albo się uda i przelata pompa jeszcze jeden rozrząd albo strzeli w międzyczasie i wtedy oprócz tego że wymienisz pompę to także i pasek bo zaleca się wymianę paska po każdym jego demontażu, do tego robocizna, także ja bym robił już wszystko za jednym zamachem.

ODPOWIEDZ