Jak jeździć DTL-em

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

Jak jeździć DTL-em

#1

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Witam.

Troche głupie pytanie, ale od nie tak dawna posiadam astre 1.7 DTL, i średnie spalanie ( jak na razie ) wychodzi mi ponad 7 litrów. W tym jest z 50% miasta i 50% trasy. W miescie to mam odcinki koło 8 km w jedną strone, na trasie w zależności między 30 a 80.

I tu mam do Was pytanie, jak jeździc tym silnikiem. Kiedy zmieniać biegi itp. Wiem ze spalanie będzie wyzsze u mnie bo takie przeloty dzienne co mam to sa bardziej dla benzyniaczka.

Jak ostratnio jechalem na trasie Kraków-Plock Alteą 1.9 TDI z kompem, to średnie wyszlo mi 5.1 tak ze nie mowcie ze nie umiem jeździć oszczędnie ;) dodam ze byl to 2 listopada ( potok tirow a czasem trzeba bylo któregoś wyprzedzić ).

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mnie spala średnio 5,6l (ale nie mam cięzkiej nogi)poruszam się w zakresie 1,5-2,5 tys.obr.

Lis-Witalis

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:25
Imię: Krzysztof
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,8 20 V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Lis-Witalis »

Cześć.
Po pierwsze ten silnik najmniej spala w jeździe po za miastem z prędkością do 90 km. na piątym biegu. Przy spełnieniu tych warunków spali ci 5 litrów. Jak przekroczysz szybkość 90 km spali ci 6 litrów. Już to sprawdzałem. W mieście w okresie zimowym może spalać nawet do 7 litrów. Trzeba jeszcze zauważyć gdzie tankujesz olej napędowy bo w jakości oleju też mogą występować różnice.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Chyba, normalna odpowiedź odpowiednio wcześniej zmieniać biegi, natomiast nie za prędko by silnik nie miał ciężko.
Lis-Witalis pisze:Trzeba jeszcze zauważyć gdzie tankujesz olej napędowy bo w jakości oleju też mogą występować różnice.
To jest natomiast bardzo ciekawe stwierdzenie.
Siedze troche w stacjach benzynowych i bardzo byś się zdziwił jak różne firmy mają wiele wspólnego.
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

gimof, A możesz coś odradzić ?? oczywiście jakieś stacje nieznane to odpadają.

Ja tankuje na ORLEN-ie. A ze dzisiaj wypada dzień tankowania i będe poza miastem to zaleje na lotosie w ciechanowie... Zobaczymy jak tam wyjdzie...
[External Link Removed for Guests]

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Cobrettii wszystkie renomowane stacje - oprócz shella - tankują praktycznie to samo paliwo. Ceny natomiast ustosunkowywuje się do danego rejonu...
[External Link Removed for Guests]

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc moj DTL pali srednio 5,7 l :)

tw125

#8

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

Mój X17DTL pali 5,5 L/100km. Dziennie 100 km z tego 70km "trasa" tzn dojazd do Warszawy a pozostałe 30km to przepychanie się przez Wisłostradę z prędkością 20-30 km/h. Styl jazdy spokojny, ale raz na jakiś czas trzeba przecież kogoś wyprzedzić, czy szybciej odjechać ze skrzyżowania. Staram się jeździć w granicach 2-2,5, góra 3 tyś obr/m. 1500 obr/m to trochę za mało i zauważyłem że silnik się męczy a wcale nie pali mniej. Zawsze zagrzewam trochę silnik przed jazdą, chodzi sobie jakieś 3-4 min zanim ruszę, nawet w lato. Zimą będzie trochę dłużej ok 5 min, ale wóz stoi w garażu więc już ma na wstępie +10 a nie -10 stC. Ciśnienie w oponach wg zaleceń sprawdzane raz na tydzień. Olej półsyntetyk Texaco Havoline Extra 10W40.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Dzięki chłopcy :) będe misiał dopracować jazde w mieście :). Niestety 8 km w jedną strone, nie jest zbyt oszczędne dla spalania w tym silniczku :) jak wstępnie liczyłem to na trasie udaje mi sie utrzymać 5-5,5 litra :)czyli miasto zostało. dzięki :)

lehoo

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 02 maja 2008, 20:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciał
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: lehoo »

olinek1970 pisze:czesc moj DTL pali srednio 5,7 l :)
mam swojego DTLa 2 tydzien i wychodzi mi to samo :/ ale nie zaluje sobie ekonomiczna jazda zawsze byla mi obca :roll:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ