Jak jeździć DTL-em

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

lehoo pisze:mam swojego DTLa 2 tydzien i wychodzi mi to samo ale nie zaluje sobie ekonomiczna jazda zawsze byla mi obca
Oj nie narzekaj. Mi wychodzi identycznie. To i tak lepiej niż benzyniakiem.
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Cobrettii, Ale te oszczednosci to juz po woi fikcja u mnie juz ropa 15 groszy drozsza od benzyny jeszcze to plus ze jakie 2-3 litrów mniej spali ale jak sie cos spipcy to i koszta wieksze takze chyba teraz lepiej benzyniaka wybrac

[ Dodano: 2008-05-28, 11:53 ]
A jezeli chodzi o stacje to sa roznice ja tankowalem na bp caly czas raz sprobowalem na orlenie i wynik jest taki ze na paliwie z orlenu lepiej rano pali a i okolo 30-40 kilometrow robie wiecej
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, co do BP to mam podobne zdanie. Tankowałem na nich i taki mi sie zdawalo ze troszke szybciej mi ją wypalał... u mnie rożnica ( wczoraj bo dzisiaj już może być inna ) to 2 grosze, z czego ON 4.67 na czerwonej :/ a z tego co sie czyta to koło 3zł z podatkami jest ta benzyna warta...

Obecnie brakuje oleju napędowego, bedzie tak jeszcze troche, aż ludzie wróca do benzyny... Ale na tym mniejszym spalaniu można wyjśc na zero...

Obecnie LPG znowu sie chyba naj bardziej opłaca...
[External Link Removed for Guests]

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: destylator »

A mi po moeście wychodzi duuzo bo około 9 literków, na trasie z prędkością do 100 km to jest kole 5 a jak na autsotradzie lece 130-140 to wychodzi też ponad 8. Nie można zaś popadać w zbytnią oszczędnośc bo może to się źle skończyć, turbotraktory muszą czasem dostać w "palnik", choćby po to żeby turbinke przedmuchać :D i żeby się kierownice nie zapiekły :D. A z drugiej strony astra nie należy do małych autek a o spalaniu 6 litrów na trasie to niektóre benzynki mogą tylko pomarzyć :D:D
TTi 880 + SIRIO ML 145

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

destylator pisze:A mi po moeście wychodzi duuzo bo około 9 literków
moj pali w miescie 8 litrow - jak slysze ze komus pali 5,5 czy 6 w miescie to sie zastanawiam jakie to jest miasto? krecac sie po miescie robie odcinki 2-4 km

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

destylator, i mX17DTL, Wasza opinia tu jest jak naj bardziej prawidłowa.

Mi spala koło 6, ale nie stoje w korkach, jak wylece to moge przez dłóższy czas jechać 70-80 ( w mieście jest 50 :P tylko "L"-ki tak jeźdzą :P ) więc spalanie jest niske.

podam wam przykłąd. Ojciec ma u siebie w dizlu kompa i w poznaniu wychodziło mu 9 litrów, a u mnie 7-6 jak jeździł więc też jest różnica.

Wszystko zależy od miasta i od pory...
[External Link Removed for Guests]

Gość

#17

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mój klekocik 7ki nie przepala na mieście, najkrótszy odcinek to 5km, przeważnie 7-10km
chwilowy postój i znowu. w każdym razie przez te 2h to nie zdąży ostygnąć .
na zbiorniku (od korka do rezerwy) robie 750-850 km

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

mój pali 6 l w cyklu mieszanym i z tego co tu piszecie to jak najbardziej normalne spalanie. Co ciekawe w trasie spod Gdańska do niemieckiej granicy spalił mi 5,3 l, a na niemieckiej autostradzie 6,5 l jadąc ze stałą prędkością 120-130 km/h

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

karpik48, tru ma znaczenie ropa i wiele innych wskaźników ktorych pod uwage nie bierzemy... jazda ze srednią prędkością, ale tam mogleś kogoś wyprzedzać, wiatr w inną strone ( tak, tak ma znaczenie ) moze ropa innej jakości ?
[External Link Removed for Guests]

aromc

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: aromc »

moj tez spala ok8l w miescie ale nie oszczedzam go;)
mam pytanie do wlascicieli DTL-a z 97roku: czy w tym aucie pali sie czerwona lampka rezerwy? slyszalem ze nie ma takiej ??? a moze mam przepalona zarowke? kto mnie uswiadomi? pzdr!
dziwisz się [you] ?

ODPOWIEDZ