Chyba problem z termostatem

FeniX2X

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2007, 8:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Chyba problem z termostatem

#1

Nieprzeczytany post autor: FeniX2X »

Witka.Mam pytanko do osób zorientowanych w temacie.Mianowicie moja rakieta :mrgreen: nie osiąga odpowiedniej temperatury (tak mi sie wydaje) podczas jazdy poza miastem,dłógie trasy,nie osiąga nawet 45 stopni a w korkach 90%.Czy ten typ tak ma, czy może to wina termostatu,poj.1.6 ???
Astra ma już nowego szczęśliwego kierownika :)
------------------------------------------------

------------------------------------------------

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Mam to samo i smiem twierdzic ze TTTM. Kiedys nawet wymienialem kilka razy termostat ale to i tak nic nie dalo..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

kucyk

#3

Nieprzeczytany post autor: kucyk »

Też mam to samo i właśnie przymierzam się do wymiany termostatu, może w moim przypadku pomoże. :mrgreen:

nos

#4

Nieprzeczytany post autor: nos »

Moze ten typ tak ma ale zapewne nie powinien mieć. Ja walczyłem ale w końcu mi się udało. Co trzeba: przeczyszczacz do układu chłodzenia (nie agresywny na aluminium)
nowy termostat
nowy płyn

Przepis: zlac stary płyn, wlac wode+przeczyszczacz, zrobic 500 km, zlac stary plyn, zmienic termostat, wlac nowy plyn + uszlachetniacz. U mnie temperatura na trasie przy włączonym na maxa ogrzewaniu to 80 stopni. Miasto 90

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

w moim 1.6 podobnie chociaz temp jest troche wyzsza wiec smiem twierdzic ze TTTM
SAAB, born from jets, killed by assholes

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

miałem podobny problem, temperatura rosła w korkach i włączał sie wentylator wszystko niby cacy, ale jak sie juz ruszyło to temperatura na dno prawie :/ zmieniłem termostat i płyn na zimowy i . . . jak nówka, po przejechaniu 2 km w aucie ciepło temperatura ok, mniej pali bo nie potrzebuje juz takiej ogatej mieszanki jak na niedogrzanym silniku i chłodnica sie tak nie grzeje
Obrazek

Awatar użytkownika
fireblade9

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2007, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: fireblade9 »

tez tak wlasnie mam i juz jestem umowiony na wymiane termostatu. Zobacz jeszce pod korkiem oleju czy nie masz czasem mazi budyniowatej. Wiec najlepiej wymien termostat wiele to nie kosztuje a mozesz wiecej zaoszczedzic niz tak jezdzac.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

odpal zimny samochód, otwórz maskę złap waż idący do chłodnicy i czekaj aż zacznie się robić ciepły. Jak się zacznie robić ciepły to idziesz do samochodu i patrzysz jaka temp pokazuje. Jak jest ok 80-100 to jest ok natomiast jak jest niżej np 40 to znaczy że termostat nie działa tak jak powinien i za szybko włącza duży obieg
fireblade9 pisze:Wiec najlepiej wymien termostat wiele to nie kosztuje a mozesz wiecej zaoszczedzic niz tak jezdzac.
do mnie termostat kompletny kosztuje 150zł ;) tak więc nie wiem czy nie dużo ;)

Awatar użytkownika
fireblade9

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2007, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: fireblade9 »

JOszi
do mnie termostat kompletny kosztuje 150zł ;) tak więc nie wiem czy nie dużo
a do mnie akurat termostat kosztuje 20 zl a wymienia mi za 40 zl wiec komplecik za 60 zl

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam taka sprawe. Powiedzcie mi czy w c18nz termostat jest u gory, a nie kolo rozrzadu? Tak pisza w sam naprawiam. Pisza tez ze trzeba wymienic termostat z obudowa i spuscic plyn z ukladu chlodzenia. Autko mi caly czas na ssaniu chodzi (no chyba ze stoje 10 minut temp wskoczy do gory a potem jak juz jade spada praktycznie na sam dol), ma wyzsze obroty i caly czas leci zimne ogrzewanie, no moze letnie na maks temperaturze ustawionej na gajdze. Chcialem jutro sam wymienic termostat.

Z gory dzieki za odp

Pozdro!

ODPOWIEDZ