Chyba problem z termostatem

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Ja mam tak ze nie jestem w stanie doprowadzic temp do 90 stopni nawet jak jezdze po 160 nie da rady. cieple powietrze nie ma nic do tego ze auto lapie temperature bo o ile sie nie myle to w Astrze jest nagrzewnica ;] JOszi nie wiem jak do Ciebie ale do mnie koszt termostatu 25 zł wiec czemu do Ciebie taki drogi??

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

Ja mam dokładnie tak samo jak Wydra, A pytałem o termostat umnie w sklepie cena to 29 zł. Więc podobna.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Pewnie dlatego ze Joszi ma diesla :P
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

45 stopni?to chyba masz kolego na mysli kreske ta pod srodkowa to oznacza jakies 80 stopni to jest inna skala troszke taka normalna temperatura to wlasnie ta pierwsza kreska w astrach choc dla silnika zdrowiej jest jak jest ok 85 stopni, rozwiazanie problemu to termostat z podniesiana o trzy stopnie temperatura otwierania, ja taki mam i jest o wiele przyjemniej jechac zwlaszcza przy przelaczaniu na gaz, szybciej sie nagrzewa i w samochcodzie ciepelko no i spalanie mniejsze
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

kargul pisze:Pewnie dlatego ze Joszi ma diesla :P
ja tez mam Diesla indentycznego jak Joszi i pytalem o termostat do mnie i koszt jakos 20 czy tam 28 zł jakos tak

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Wydra bo isuzu mają chyba 3 rodzaje termostatów ;) są podwójne pojedyncze, z obudową i bez ;)

ja mam podwójny z obudową dlatego taki duży koszt ;) - no i oczywiście daje cenę markowej dobrej firmy bo firmy krzak albo firmy turecka tandeta są tańsze ;)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Powiedzcie mi jak jest mam 1.7 DTL ( oploski z turbiną ) i czy jak wskazowka podnosi sieponad niebieskie pole, to jaką ma temperature samochód ??

Jak bywało cieplej to temp mi potrafiłe podejsć lekko ponad 90% a zwykle trzymała sie w połowie między niebieską kreską, a 90%. teraz ledwie mi sie podnosi ponad niebieską kreske, w samochodzie jest ciepło i sie zastanawiam czy to jest tak normalnie ?
Nawet po przejechaniu 100km wskazówka, podczas chlodzenia turbiny, nie podskoczyla do połowy pola o którym pisałem.
[External Link Removed for Guests]

Phate

#18

Nieprzeczytany post autor: Phate »

nietoperz powiedz mi jak to jest z tym mniejszym spalaniem, mam termostat i u mnie w sumie osiaga ta dolna kreske gdzies po jakis ok 5 km raczej pozniej troche dluzej musze pojezdzic zeby cos wzroslo do ok 85-90 to dobrze czy zle, Gdzie mozna kupic taki termostat jak ty masz czyli z tym ustawieniem tej temp ??

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

mi temperatura podnosi sie do 75 i nie narzekam czasem do 80 i jest dobrze a cieple powietrze juz pisalem nie ma nic do temperatury silnika .koledzy macie astre a astra ma nagrzewnice :]

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

tyle ze nagrzewnica jest nagrzewana przez plyn i wlasnie dlatego auto zaczyna grzac nie odrazu tylko po tym jak zagrzeje sie silnik chyba ze masz ogrzewanie postojowe np webasto
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ