Płyn do spryskiwaczy

DeeJay

#11

Nieprzeczytany post autor: DeeJay »

Auto kupiłem w sierpniu,płyn chłodniczy był tak zalany ok.2cm przed kreską.Kupiłem i zalałem do kreski tym płynem [External Link Removed for Guests] Ale sprawdzę.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Okładanie chlodnicy kartonami itp to relikt duzych fiatow i samochodow z epoki, wbrew pozorom wydajnosc ukladu moze sie jeszcze przez to pogorszyc, nasze samochcody to juz troszke inna technika, termostaty zalatwiaja sprawe lepeij, plyny sa inne wiec tego nei polecam, a co do spryskiwaczy, jak kupilem moja asterke pozna jesienia to odrazu wymienilem plyn w chlodnicy, a co do spryskiwaczy odrazu przypomnial mi sie sasiad jak kilka dobrych lat temuze swojego maluszka wyciagal worek z plynem i rozmrazal na piecu w domu :D i nawet sie nei zastanawialem
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tak dodam jako wskazówkę to nie trzeba wymieniać całego płynu jeśli jego zamarzalność jest zbyt mała ;)

wystarczy po prostu trochę upuścić i dolać koncentratu ;)

tw125

#14

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

JOszi pisze:tak dodam jako wskazówkę to nie trzeba wymieniać całego płynu jeśli jego zamarzalność jest zbyt mała
Nie do końca się z tym zgodzę. Płyn chłodniczy oprócz swoich właściwości przeciwzamarzających ma jeszcze kilak innych funkcji jak zabezpieczenie przed korozją, utlenianiem itp... Dolewanie koncentratu może być ok na krótką metę. Tak zgodnie ze sztuką to lepiej zlać cały płyn, dorobić nowy z koncentratu i wtedy zalać układ.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a po co wylewać dobry płyn? co to da? wątpię że się coś wypłucze przy wylewaniu starego.
dolewając koncentrat po prostu poprawiasz właściwości płynu tak więc dalej będzie chronił tez przed korozją i utlenianiem - ze starego płynu robisz nowy po prostu. Te same składniki więc co za różnica czy reanimowany stary czy nowy?

tw125

#16

Nieprzeczytany post autor: tw125 »

Tak na prawdę nie wiemy jakie właściwości ma ciecz, która jest w układzie od jakiegoś czasu. Trudno powiedzieć jakie ma właściwości. Temp krzepnięcia to nie wszystko. 5l koncentratu to wydatek ok 50zł, chyba nie warto oszczędzać.

[ Dodano: 2007-11-13, 21:46 ]
Dodatkowo, pamiętajmy że kolega kupił płyn gotowy do użycia a nie koncentrat, a więc nie obniżył tem krzepnięcia a ja podwyższył. Zmieńmy temat tego postu z płynu do spryskiwaczy na płyn chlodniczy :m

pitmitchel

#17

Nieprzeczytany post autor: pitmitchel »

proste jak drut - letni zamarza, zimowy nie

ODPOWIEDZ