Coś mi stuka w zawieszeniu

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Coś mi stuka w zawieszeniu

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich mam pytanko do klubowiczów, a mianowicie zauważyłem że na postoju przy wyłaczonym silniku tzn wtedy kiedy wspomaganie nie działa jak poruszam kierownica to słyszę jakieś stuki w zawieszeniu, podczas jazdy jest cicho, no może prz większych wetrepach na kierownicy odczywam lakie luzy ale niewielkie. Kilka miesiecy temu zmieniałem z przodu amortyzatory plus łożyska plus poduszki gumowe, dodatkowo zmieniłem końcówki drazków kierowniczych i sworznie. Co tam jeszcze moze stukac nie mam garażu zeby to sprawdzić. Czasem przy większej prędkości autko lubi lekko bujac z prawa na lewo ale to sie zaczęło jak zmieniłem opony na zimówki. Macie jakieś pomysły?
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Mi stukają tuleje ale na lekkich wertepach, przynajmniej tak mi sie wydaje że to tuleje bo na przeglądzie koleś mi powiedziałe że powili moge sie za nie brać, ale w kierownicy anie w czasie jazdy ani w czasie postoju nic nie odczuwam.
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Tak sobie czytam na forum i moze to łącznik stabilizatora bo ich nie zmieniałem. Jeżeli byłby zużyty to jakie sa objawy?? Ktoś miał podobny problem? Jeszcze jedno - podczas jazdy na np na parkingu przy skręcaniu kierownicą coś skrzypi. Wspomaganie działa ok.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

może to być właśnie łącznik, ale wydaje mi sie bardziej prawdopodobne ze to przeguby są winne, za luzy i stuki, nie masz czasem rozwalonych gumowych osłon na przegubach? chociaz w sumie przegub moze byc zużyty a osłona moze wyglądac dobrze
Obrazek

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Miałem kiedyś rozwalony przegub s favoritce ale stukało tylko na zakrętach a jak jade to nie stuka na pewno przyjze się równiez przegubom
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

jak bedziesz wiedział co stukało to napisz bo sam jestem ciekaw, pozdro :P
Obrazek

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Skrzypienie przy skrętach najczęściej występuje w końcówkach drążków kierowniczych. Dodać smaru grafitowego i powinno być ok.
Łącznik stabilizatora słychać przy dziurach.
A przy poruszaniu kierownicą przy wyłączonym silniku w autach z niemałym przebiegiem to lekkie stuki są raczej normą (z moich obserwacji) - jeśli chodzi o takie głuche stukanie, prawdobodobnie jakieś luzy na przekładni - nie przejmowałbym się zbytnio.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ