Dlaczego Paruja Szyby w Astrze F

astra115

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 sie 2007, 10:17
Imię: Marcin
Auto: Astrolot F
Silnik: 1.6 16V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Dlaczego Paruja Szyby w Astrze F

#1

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

Siemka wszystkim

tak jak w temacie u ojca w astrze jest taki problem bo jeżeli jest np temp. 0'C na dworze to szyby parują dlaczego ? słyszałem że w nagrzewnicy może być woda ale także słyszałem że filtr przeciw pyłkowy jest zapchany ale on jest z astrami z klimą a tutaj klimy nie ma ? więc jednak ta nagrzewnica ? jeżeli tak to jak tam się dostać podobno jest ona na podszybiu ??

Pozdroo

P.S. Jak Zdjąć relingi w Caravanie ? bo właśnie troche dach cieknie i trzeba by je zdjąć ? ;)

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Borek »

przenioslem temat do dzialu technicznego bo rozmowy w toku to nie sprawy techniczne :!:
Tel.: 0.605.223.517

Gibon

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 27 paź 2007, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Gibon »

Co do filtra przeciwpyłkowego to jest w każdej astrze no chyba że wyjołes ja zmieniłem filtr i mniej parują ja mam kombi i podejżewam ze ty też (pytanie o relingi) i w bagażniku parują a z tylną nie ma problemu bo potgrzewanie a filt jest pod taką osłonką nad grodzią (podszybie) - czarny plastik ;p

Relingi są przykręcone do dachu od środka tu [External Link Removed for Guests] szukaj Technika - Napraw to sam - uszczelnienie szwów dachowych w caravanie

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Hej!

W wersji bez klimy tez jest filtr kabinowy - znajduje sie w podszybiu. Aby tam sie dobrac nalezy w komorze silnika zdjac uszczelke i potem plastik pomiedzy sciana grodziowa a szyba (nizszy) i nie trzeba demontowac wycieraczek. Na srodku widac filtr. Jesli go nie ma i widac wentylator to trzeba go zalozyc.
Poza tym parowanie wnetrza moze byc spowodowane wieloma czynnikami.


Jak juz powyzej Gibon napisal wiecej szczegolow znajdziesz na stronie [External Link Removed for Guests] w zakladce "technika" a potem "napraw to sam". Tam znajdziesz informacje zarowno o parowaniu szyb jak i uszczelnianiu szwow dachowych w Caravanie.

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

Miałem ten sam problem z szybami.
Tak jak koledzy napisali - wymień filtr.
Dodatkowo umyłem szyby ze 4 razy.
I nie palić w samochodach - bo to jest także przyczyna, z którą jest cieżko walczyć za pomoca nawiewu ;)

astra115

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 sie 2007, 10:17
Imię: Marcin
Auto: Astrolot F
Silnik: 1.6 16V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#6

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

dzięki tak myślałem że ten filtr zakupie go na allegro będzie taniej ;) i bedzie takisam jak w każdym sklepie :D a szwagier spierał się ze mną że nie ma filtra przeciw pyłkowego w astrze a jednak jest w każde nawet bez klimy wyśle mu linka z forum to sobie przeczyta ;) jeszscze raz dzięki

Pozdrooo :piwo: :mrgreen: :D :evil: 8)

Lis-Witalis

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 08 lip 2007, 21:25
Imię: Krzysztof
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,8 20 V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Lis-Witalis »

Jak wymienisz filtr sprawdź jeszcze szczelność nagrzewnicy oraz czy nie ubywa ci płynu chłodniczego ze zbiorniczka wyrównawczego. I czy nie masz mokro pod dywanikiem od strony kierowcy pod pedałami. To też może być przyczyną parowania. Polecam też środki chemiczne przeciw parowaniu szyb w samochodach które możesz kupić w supermarkecie koszt około 8-15 zł. Regularnie jak będziesz używał to też pomoże. Parowanie w Astrach to odwieczny problem.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Opcja Obrazek Szukaj nie gryzie!!!

[ Dodano: 2007-11-12, 12:44 ]
Borek pisze:przenioslem temat do dzialu technicznego bo rozmowy w toku to nie sprawy techniczne
A powinienes do kosza ;)

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja się pozbywam tego filtra na zimę i nie mam żadnego problemy z parowaniem szyb.

mivos

#10

Nieprzeczytany post autor: mivos »

u mnie wymiana filtra i umycie szyb dokladne pomoglo, bo jak czyscisz kokpit czyms tlustym to osiada na szybach i szybciej sie wilgoc zbiera. Powiedzialem kiedys koledze ktory jezdzil mercem W124 i zachodzil w glowe co sie dzieje :) ze wystarczy umyć szyby - i zadzialalo. Cuda !

ODPOWIEDZ