Wskaźnik temp..

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Wskaźnik temp..

#1

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Panowie mam asterke z 92 roku i poprzedni własciciel zmieniłe jej licznik na taki z obrotomierzem.. Jednak jeśli chodzi o wskaźnik temperatury to wskazówka wznosi sie na wysokość pierwszej kreski a przy drugiej jest dopiero 90 stopni..
U mojego taty w astrze przy pierwszej kresce jest 90 stopni.. czyli dobrze mi pokazuje tylko zły jest licznik..
Można coś z tym zrobić?? jakis czujnik temp albo coś zeby wskazówka pokazywała dobrze czy raczej dać sobie z tym spokój bo jest wszystko ok a chodzi tylko o wskazanie..

pitmitchel

#2

Nieprzeczytany post autor: pitmitchel »

ja w swojej też wymieniłem licznik na licznik z obrotkiem i pokazuje temp. ok. wskaxnik to wskaźnik, może masz otwarty termostat i co za tym idzie niedogrzany silnik

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wencik »

czujnik kosztuje 9zł i łatwo się go wymienia ;) dochodzi tam tylko jeden kabel więc ... zabieraj sie do roboty :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: meserter »

termostat wymieniałem niedawno i wskazanie jest takie samo...
Może to być wina czujnika temp?? Mi pokazuje pierwszą kreske nie podpisaną a 90 jest na drugiej kresce.. A silnik nagrzewa sie napewno do odpowiedniej temp 90 st
Dodam że na wskaźnik paliwa mam do 60 l, czyli licznik od vectry lub calibry
Ostatnio zmieniony 14 lis 2007, 21:52 przez meserter, łącznie zmieniany 1 raz.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

a czemu zaczełeś od termostatu? nie taniej by wyszlo od czunika?
Może to być wina czujnika temp??
jak najbardziej
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: meserter »

czemu?? bo wymieniałem ostatnio pasek rozrządu i to tak przy okazji, zapobiegawczo :)
A czujnik to kupować do mojego silniczka czy do takiego od jakiego pochodzi licznik żeby było dobre wskazanbie bo nie wiem..

pitmitchel

#7

Nieprzeczytany post autor: pitmitchel »

ale co za róznica jaki masz licznik, przecież vectra i inne maja takie same czujniki do zegara, owszem może być spierdzielony ale nie inny

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: meserter »

ok to w najbliższym czasie go wymienie i zobacze czy bedzie poprawne wskazanie :) Przyglądałęm sie kiedyś temu czujnikowi i mam pytanie czy podczas wymiany nie bedzie sie wydostawał z tego otworu płyn pod cisnieniem??

pitmitchel

#9

Nieprzeczytany post autor: pitmitchel »

przed wymiana otwórz i zamknij zbiornik wyrównawczy, wyrowna się ciśnienie, zrób to na zimnym silniku.

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Panowie wymieniłem czujnik temp o którym piszecie z taty astrą, jemu pokazywało prawidłową temp a u mnie dalej to samo.. Teraz czasem wskoczy po 90 st temp u mnie jak go troche pomęcze, ale za chwilke szybkim tępem wraca do pierwszej kreski.. Macie jakiś inny pomysł??


Dodam że tato ma licznik oryginalny i na pierwszej kresce wskaźnika temp ma już 90 st..

ODPOWIEDZ