Opel Astra F Cabrio, jakie opony zimowe ?

PawelSzczecin

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2007, 0:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Opel Astra F Cabrio, jakie opony zimowe ?

#1

Nieprzeczytany post autor: PawelSzczecin »

Witajcie, mam pytanie. Jakie założyć opony zimowe do Astry na 15-calowe felgi ? Chodzi mi o rozmiar. Letnie mam 195/55/R15. Już mam mętlik z głowie od przeglądania internetu i słuchania najróżniejszych wersji. Dzisiaj gość, który pracował kiedyś w serwisie Opla, doradził mi rozmiar 195/50/R15. Nie wiem, coś mi nie pasuje ten profil, że jest za mały na zimę, ale jednocześnie ten gość sprawdzał to w jakimś katalogu z zamiennikami, itp. Chodzi mi tylko o felgi 15-calowe. Dzięki za odpowiedzi :)

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Generalnie to musisz patrzec na jak najwyzszy profil, ja mam na zime felgi 13 i opone o profilu 85 i nie ma sniegu przez ktory by to nie przeszlo, ja bedziesz mial za niski profil i za szeroka opone to poprostu nei wbijesz sie w glebszy snieg przez co efekt bedzie marny, u mnie jest to wazne bo mieszkam w gorkach i codzienny powrot do domku w duze sniegi to wyzwanie:) Szukaj jak najwiekszego profilu ktory Ci wejdzie w nadkole i nie bdzie tarl, mysle ze 60 to bedzie tak w miare optymalnie, jeszce sie zmiesci i jakos pojedzie, a najlepiej to kup sobie stalowe felgi za 60 zl na szrocie i zrob tak jak ja, nie bedziesz musial dwa razy w roku przekladac opon a co sie z tym wiaze wywazac ich (powinno sie to robic 2 razy od zalozenia na felge opony bo sie uklada wiec wywazenie przy przekladaniu opon+ wywazenie po jakichs 500 kilometrach zeby nie telepalo). Wybor nalezy do Ciebie, pozdrawiam
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

PawelSzczecin

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2007, 0:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PawelSzczecin »

Dzięki za odpowiedź. No, właśnie w tym cały ból (ze stalówkami), bo chciałem kupić same opony i zalożyć je na te alufelgi, które mam teraz, ponieważ chciałbym kupić na wiosne nowe do opon letnich. Jednocześnie nie wiem czemu, jak pytałem i szukałem na szrotach, to chcą za stalówkę od 80 zł w górę ! Strasznie się cenią :/ A jeszcze pytanie co do tych zimówek na 15-calowe felgi. Czy jeżeli założyłbym rozmiar, powiedzmy 185/60/R15, to byłoby to wskazane ? Jest jeszcze przestrzeń między kołem, a nadkolem, więc myśle, że taka opona by weszła ale czy samochód przy takim rozmiarze (nie wiem, czy jest wśród zamienników), nie zachowywałby się jakoś "dziwnie" na drodze ? Pozdrawiam

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Po pierwsze: szkoda alumek na zimę (sól!)
Po drugie: najlepiej kup sobie felgi 14 i załóż opony 60.
Co masz na myśli mówiąc o "dziwnym" zachowaniu auta na drodze? Ja zimą i latem jeżdżą na 195/60/15 i nie ma mowy o żadnym dziwnym zachowaniu.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

PawelSzczecin

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2007, 0:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: PawelSzczecin »

wiem, mi też szkoda tych alufelg, ale wiem, że na wiosne chce kupić nowe, dlatego te chciałem przeznaczyć na zimę. Jednak ten profil 50 do mnie nie przemawia (co doradził mi gość z Opla) i mimo, że raczej jakiś wielkich śniegów nie powinno być (chociaż, kto wie), to myślę, że opony 185/60/15 albo 195/60/15 byłyby ok.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

KOlego waskie i wysokie na snieg generalnie oponki wiec jestem za 185/60/r15, tym bardziej ze chcesz je przeznaczyc na zime i wejda to nei ma problemu nei bedzie sie nic dzialo neidobrego no chyba ze bedzie pokazywalo Ci predkosc o 2 kilometry na godzine mniej to jedyny problem moze byc ale uwierz mi niezauwazalny:)pozdrawiam
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

założysz 185/60/15 to będzie wolniejszy i będzie więcej palił no i licznik będzie lekko przekłamywał.. ja miałem 185/65/15 to jak do setki przyspieszal na 195/50/15 w 8,5 sekundy tak już na tym wiekszym profilu w 11 sekund!! Proste -większa opona=cięższa opona i większe opory toczenia -nie polecam. Najlepiej na zime kup 13-tki i do tego odpowiednie opony. Pozdrawiam

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

No tutaj sie kolego nei zgodze, jest wyzszy profil ale ciensza opona, jak to przeliczysz??ja u siebei jedyny problem jaki mam to przeklamania licznika, dodatkowo przyspieszenie do setki w zimie jest srednio przydatne wiec Twoja decyzja ale duzo wieksze spalanie to bzdura podobnie jak jazda na swiatlach przez caly rok niby robi wir w baku
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

[External Link Removed for Guests] i się dowiesz.. Słuchaj.. no skoro nie kwestionujesz przyspieszen to nie kwestionuj spalania większego bo logiczne jest jeżeli auto ma ciężej przyspieszac to bedzie więcej paliło... U mnie to był dobry litr więcej.. Przed założeniem opon średnie spalanie wahało się między 10,5 a 11 a po założeniu między 11,7 a 12,5, więc chyba różnica jest co nie?


przykładowe zamienniki dla rozmiaru 185/60/14

[External Link Removed for Guests]

nos

#10

Nieprzeczytany post autor: nos »

Mam cabrio i mam zimówki 195/50/15. To jest normalny rozmiar dla tego auta.

ODPOWIEDZ