przekladka silnika astra F

morfeusz

przekladka silnika astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: morfeusz »

witam mam pytanie a mianowicie czy ktos z formowiczow przekladal lub wie cos na temat przekladania silnika z astry f 1.4 jednopunkt do astry F do auta z silnikiem wielopunkt 1.4 ... nie bardzo wiem czy bedzie wszystko pasowalo???? wydaje mi sie ze bedzie chyba trzeba wymienic w aucie kolektor wraz z listwa wtryskowa instalacja elektr. i komputer itd. prosze o wszelkie rady i pomysly dodam ze zakupilem cala astre f bita z tylu na czesci wszystkie czesci poza silnikiem mam na sprzedaz wiec zainteresowanych prosze o info wysprzedaje wszystko za pol ceny niz w allegro z gory dziekuje za wszelka pomoc

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Nie jasno piszesz....Masz 1,4 jednopunkt i chcesz wlozyc 1,4 16 V tak ?? Jesli tak to musisz zmienic silnik, nie wiem jak skrzynia..ale napewno lapy, sanki pewnie tez, do tego wiazka silnika, komp i wiązka od kompa. Potem to pospinac w kupe i powinno dzialac :D CIekawe jak hamulce będa sobie dawały rade bo to jest jednak 30 KM roznicy...aha no i w Twoim wypadku jeszcze wymiana kolumny kierowniczej bo sadze ze nie miales wspomagania w 1,4 ?? a w 1,4 16V juz jest ....
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

morfeusz

#3

Nieprzeczytany post autor: morfeusz »

moze faktycznie nie jasno to brzmi mam astre 1.4 wielopunkt i chce do niej wlozyc 1.4 jednopunkt no chyba ze idzie wlasnie poprzekladac kolektor itd byle tylko to wszystko pasowalo

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kargul »

A Ty chcesz zrobic odwrotnie...No to szczerze to nie wiem dokladnie jak to bedzie wygladalo bo jeszcze sie nie spotkalem zeby ktos zmienial mocniejszy silnik na slabszy :P W kazdym razie napewno silnik, wiazka silnika, komp i wiazka kompa...to na bank.
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

morfeusz

#5

Nieprzeczytany post autor: morfeusz »

tzn jesli chodzi o scislosc to te auto nalezy do mojego przyjaciela a sam sie nie zna na tym i staram mu sie pomoc ....dlatego tez zastanawiam sie czy idzie wymienic sam kolektor z wiazka i kompem aby nadal byl wielopunkt bo srednice tlokow pierscieni itd sa takie same

sklejek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: sklejek »

a może kolega chce mocniejszy

wiecej tutaj klik
c20ne po przeszczepie z Calibry

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kargul »

To ja juz nie czaje o co Ci chodzi :P Moze tak co z tym silnikiem jest nie tak ?? Sypnal się czy ktoś ma kaprys zmienic sobie mocniejszy na slabszy ?
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

morfeusz

#8

Nieprzeczytany post autor: morfeusz »

stary silnik zaczol mu brac wode olej klekotac itd sprzeglo do wymiany uszczelka pod glowica wycieki ogolnie koszmar i kupil cala astre okazyjnie na czesci po stluczce i chce zrobic swapa tylko nie wie czy wszystko sie bedzie zgadzalo

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Jesli chodzi o przekładke czesci to niesety ja nie pomoge..Ale jesli chodzi o caly silnik to to sporo roboty..i najlepiej niech wypowie sie ten kto juz to robil...Ja sie przymierzam do swapa, narazie czytam..zbieram potrzebne info i juz wiem mniej wiecej na czym stoje..Ile moglem to pomoglem..teraz musisz poczekac na wypowiedz kogos kto to robil badz jest mechaniorem :)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

sklejek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: sklejek »

jak wyżej napisałem mam na zbyciu x16xel
z całym kompletem komp wiązka półosie i inne potrzebne częsci jak coś pisz na priv

własnie kończymy zkumplem przekładke na c18xe troche roboty jest ale to wykonalne
przy przekładce z 1,4 na 1, 6 tyle problemow nie powinno być
pozdr sklejek
c20ne po przeszczepie z Calibry

ODPOWIEDZ