Zimówki

swi192

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Zimówki

#1

Nieprzeczytany post autor: swi192 »

Szybkie pytanie i kilka szybkich odpowiedzi z góry dziękuję : Dębica FRIGO 2 155/65/R13 73 T czy 175/70/R13 82 T , które wybrać . Różnica w cenie za komplet ok. 100zł. Jeszcze raz dzięki za opinie.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Te drugie kolego, ja juz mam 3 sezon w duzych sniegach na felgach 13 wlasnie spisuja sie wysmienicie u mnie w gorkach wiec jak dla mnei nei ma lepszego profilu dla astry do przebijania sie po sniegach i nei tylko
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

R ozgrywajac Y

#3

Nieprzeczytany post autor: R ozgrywajac Y »

175/70/R13 82 T
tak zaleca producent na zimę - tak wychodziły astry F w zimę z fabryki i salonów

jednakże na 14 calach ;) choć i 13 też się zdarzały, wg mnie to optymalny rozmiar na zimę... 13 cali na tym profilu i szerokości może być za malutko...155 szerokości to coś za coś...

coś za coś: ponieważ, opona jest na tyle wąska by dotykać i przeżynać "fałdy" śniegu...jednakże i na tyle wąska by nie mieć odpowiedniej przyczepności, gdyż powierzchnia tych kółek jest za mała by autko nie odmawiało posłuszeństwa na zalodzonych zakrętach...
--------------------------

Dodam iż opony poniżej to bestsellery pod względem cena/jakość w oparciu o zainteresowanie nowymi oponkami... z półki dla ludzi przeciętnych nie nazywających swą jazdą po sniegu wyczynową :)

Bestsellery:
1. Kleber Krisalp HP
2. Dębica Frigo 2
3. Fulda Kristall Montero 2
4. Sava Eskimo S3
5. Dayton DW510


Reasumując: 175/70/r13 :) będzie godną oponą na twoje autko :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 22:34 przez R ozgrywajac Y, łącznie zmieniany 1 raz.

Szegi

Astro-maniak
Posty: 2153
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:08
Imię: Kacperek
Auto: Astra F
Silnik: Ce20eNE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim / Bydgoszcz

#4

Nieprzeczytany post autor: Szegi »

Ja bym wzial 175/70 R13 .
[External Link Removed for Guests]
--------------------------------------------------------------

swi192

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: swi192 »

Dzięki Panowie , wybiorę raczej 175/70/R13 . Poważnych śniegów co prawda się nie spodziewam ( rzadko występują nad morzem ) ale lepiej chuchać na zimne bo ,a nóż się zdarzy ostra zima.

R ozgrywajac Y

#6

Nieprzeczytany post autor: R ozgrywajac Y »

swi192 pisze:ale lepiej chuchać na zimne bo ,a nóż się zdarzy ostra zima.
...z drugiej strony lepiej byś Ty zaskoczył zimę, a nie na odwrót ;)

ODPOWIEDZ