Amorki do eFki :D

astra115

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 04 sie 2007, 10:17
Imię: Marcin
Auto: Astrolot F
Silnik: 1.6 16V
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Amorki do eFki :D

#1

Nieprzeczytany post autor: astra115 »

Witam

Mam takie pytanie jakie byłyby najlepsze Amorki do astry F 92 rok tył i przód amorki są oryginalne GM przydałoby sie je wymienić po słychać że tego potrzebują :D jakie byłyby najlepsze ? gazowe-olejowe ?
i jeszcze takie pytanie żeby nie robić nowego tematu dlaczego jak np.rano przyjdzie się do samochodu odpali się ok ale jak już zaczyna się ruszać i gdy się jedzie to coś stuka ? gdzieś wcześniej czytałem że coś to było ale zapomniałem :P więc chciałem o dokładne odp. tak jakby to coś było w zawieszeniu ;/

Pozdroo :) :D 8)

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Amortyzatory tylko gazowe! O wiele lepiej się śmiga niż na olejowych.
Oprócz tego polecam wymianę końcówek drążków.

A stukanie przy ruszaniu to zapewne przeguby.
[External Link Removed for Guests]

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Popieram przedmówcę... tylko gazówki! U mnie mam wstawione Sachs Advantage i są naprawdę dobre. Najlepiej podjedź na wytrzęsarkę i zobacz co jest nie tak z zawieszeniem i od razu to wymień przy wymianie amorków.
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

maniutek111

#4

Nieprzeczytany post autor: maniutek111 »

ja wlasnie slyszalem inne opinie na temat amorkow. kiedys pracowalem w harcie i tam sie dowiedzialem ze na nasze Polskie drogi lepsze sa olejowe, bo gazowe jak maja sie popsuc to cale strzelaja! wiadomo na gazowych jest lepszy komfort jazdy na olejowych mniej...

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Amortyzatory to część eksplotacyjna... nie czeka się, aż wystrzeli i ciężko bedzie dojechać do mechanika... tylko po odpowiednim przebiegu, zalecanym przez producenta poprostu wymienia się go.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a a kupiłem amorki na przó w Opel-Shopie....
Magnetti-Marelli....

po 1000km prawa strona się chyba uszkodziła... efekt:
lewa strona pochłania nierówności płynnie, prawa strona zachowuje się jakbym miał strasznie twarde zawieszenie - buda po prawj stronie bardzo szybko opada po przejechaniu poprzecznej nierówności. Efekt - powiedzmy - jest spowalniacz - auto idzie w górę a potem opada najpierw prawa strona, potem lewa... dziwnie się jeździ, muszę znowu amory zmienić :/

do tego prawa strona stuka tak głucho...
dodam jeszcze że wraz z amorami wymieniałem łożyska, poduszki...

wczoraj na chwilę prawy amor się naprawił :shock: a potem znowu zepsuł. tak myslę czy to amor. przed wymianą jeszcze pojadę na wytrzęsarkę potwierdzić że to amor.

miał ktoś kiedyś coś takiego ?

ODPOWIEDZ