Ciężo zapalana na nie rozgrzanym silniku

bodzio236

Ciężo zapalana na nie rozgrzanym silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: bodzio236 »

Witam i pozdrawiam wszystkich.Astra 1,4 silnik 8 zaworowy rok prod.1997, mam problem tego rodzaju.Na zimnym silniku po nocy zapala idealnie,natomiast po przejechaniu krótkiego odcinka,gdy slnik nie jest jeszcze zagrzany mam problem z uruchomieniem,a gdy silnik jest rozgrzany do swojej temperatury zapala bez problemu.Może ktoś miał takie objawy

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Może czujnik temperatury już źle podaje sygnał.
Od niego bym zaczął.

ticz

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ticz »

zrób jak powyżej i napisz jeszcze czy masz LPG i czy czasem nie kopci na czarno..

Łukasz S.

#4

Nieprzeczytany post autor: Łukasz S. »

Sprawdz czy nie cieknie Ci olej i czy nie ma przedmuchow. Mam tak samo (zimny pali od razy a gdy jest cieply nie chce... musze czekac az troche wystygnie) i właśnie z tym walcze. Mi cieknie olej na uszczelniaczu przy sprzęgle. Chodzi o to ze gdy silnik jest zimny a olej gesty jest odpowiednie cisnienie w silniku, ale gdy olej sie rozgrzeje i jest rzedki to przedmuchuje go przez uszczelniacz, cisnienie juz nie jest takie i nie chce palić. Moj mankament to ok. 150zl. z robocizną. Pozdrawiam.

ticz

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ticz »

Na 90% czujnik temp. Jeżeli nie, to sprawdź przewody i silnik krokowy.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja mam Astre Gsi z 92r i mam jeszcze inaczej , rano jak jest nie rozgrzana to odpala i po chwili gaśnie ,dopiero muszę troszkę przygazować i jest lepiej a na rozgrzanym pali dobrze.Gdzieś od kogos uslyszalem ze to moze Przeplywomierz poszedl ale czy to prawda??

bodzio236

#7

Nieprzeczytany post autor: bodzio236 »

Dzięuje wam bardzo i zaczne tak jak mi radzicie od czujnika temperatury

ODPOWIEDZ