Dziwny dzwiek przy odpalaniu...

Phate

Dziwny dzwiek przy odpalaniu...

#1

Nieprzeczytany post autor: Phate »

Po powrocie od elektryka ktory podobno naprawil mi szczotki w alternatorze, ROZRUSZNIK i sprawdzil napiecie ladowania mam nastepujacy problem.
Jak zapalam auto to ladnie szybciutko wszytsko sie kreci ale slysze (i czuje to w nodze przy wcisnietym sprzegle) dzwine jakby rzezenie/duszenie/charczenie z okolic lewej strony silnika (jak sie siedzi za kierownica). W sumie to od razu znika po zaplonie i w trakcie jazdy czy stania na wolnym obrocie juz sie nie pojawia tylko zawsze przy zapalaniu. Wiadomo najdluzej zapala po nocy lub po dlugim staniu auta wiec wtedy najlepiej to sie odczuwa.

I teraz prosze o pomoc co to moze byc, nie znam sie ale moze to jakies zasysanie powietrza na lewo albo moze cos w pompie paliwa, albo juz nie wiem ... ??

her_flik

#2

Nieprzeczytany post autor: her_flik »

Phate pisze:Po powrocie od elektryka ktory podobno naprawil mi szczotki w alternatorze, ROZRUSZNIK i sprawdzil napiecie ladowania mam nastepujacy problem.
Jak zapalam auto to ladnie szybciutko wszytsko sie kreci ale slysze (i czuje to w nodze przy wcisnietym sprzegle) dzwine jakby rzezenie/duszenie/charczenie z okolic lewej strony silnika (jak sie siedzi za kierownica). W sumie to od razu znika po zaplonie i w trakcie jazdy czy stania na wolnym obrocie juz sie nie pojawia tylko zawsze przy zapalaniu. Wiadomo najdluzej zapala po nocy lub po dlugim staniu auta wiec wtedy najlepiej to sie odczuwa.

I teraz prosze o pomoc co to moze byc, nie znam sie ale moze to jakies zasysanie powietrza na lewo albo moze cos w pompie paliwa, albo juz nie wiem ... ??

To co slyszysz to dodmuch powietrza na zimnym silniku, norma:)

Phate

#3

Nieprzeczytany post autor: Phate »

tylko ze nie slyszalem jeszcez czegos takiego w inhych autach ... napewno to tak slychac jakby duszenie sie czt tez wlasnie takie dziwne harczenie ??

her_flik

#4

Nieprzeczytany post autor: her_flik »

tez mam astre 1,4 i mam podobna sytuacje, nie bylem pewien co to za dzwiek wiec skonsultowalem z oplowskimi mechanikami i dostalem wlasnie takie info. Jaki masz silnik 8 czy 16V?

Phate

#5

Nieprzeczytany post autor: Phate »

8v, w sumie nic sie oprocz tego nie dzieje tylko zastanawiam sie dlaczego wczesniej tego nie bylo a teraz sie nagle po naprawie szczotek alternatora, i rozrusznika pojawilo

her_flik

#6

Nieprzeczytany post autor: her_flik »

Mogles wczesniej tego nie slyszec bo jest to zalezne od temperatury. Obecnie nie da sie ukryc mamy juz troche zimno wiec slyszysz to praktycznie za kazdym razem kiedy uruchamiasz silnik.

Phate

#7

Nieprzeczytany post autor: Phate »

no dobra to mnie troche uspokoiles, na czasie nagram jeszcze ten dzwiek i ci przesle to zobaczysz czy to na pewno to o czym myslisz.pozdro

her_flik

#8

Nieprzeczytany post autor: her_flik »

Spoko, jakby cos to na PW. Pozdro

piotrek15

#9

Nieprzeczytany post autor: piotrek15 »

Witam! przyłącze sie do tematu i zapytam co zrobić z hałasujacum bendyksem po odpaleniu silnika. wyjmowalem rozrusznik smarowałem ale dalej jak odpale silnik to słychać przerazliwykrótki pisk. Odrazu powiem ze to nie pasek bo jest nowy i dobrze napiety.

ODPOWIEDZ