Podświetlanie popielniczki

Awatar użytkownika
Geoorg

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 22:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Podświetlanie popielniczki

#1

Nieprzeczytany post autor: Geoorg »

Mam pytanie.
Czy w Astrze F jest podświetlana popielniczka a jeśli tak to gdzie i jak wymienić żarówkę?
Poza tym nie działa zapalniczka(bezpiecznik dobry).Czy ktoś wie dlaczego?
Z góry w.dzięki!!
Opel Astra F Caravan 1.6 16V

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

otóż domyślam się, iż nie zaglądałeś od spodu być może ktoś kto miał podłączony zestaw głośnomówiący lub coś podobnego podpiał się pod kable od popielniczki :)

Obrazek

Legenda:
1 - ta strzałka pokazuje byś odkręcił tę śrubkę by dostać się do spodu popielniczki (popielniczka od zaplecza)
2 - odginając kawałek plastiku, zwinnymi rączkami i sprytnym okiem dotrzesz i zobaczysz co się święci

W skrócie napiszę, iż zapalniczkę podłącza się takim nakładanym wtykiem z plastikową końcówką :)

jeśli chodzi zaś o podświetlenie to.. jest to podobnie jak w środkowym pokrętle, którym ustawiasz prędkość nawiewu... - w takie gniazdko wkłada się ów żaróweczkę , a do ów gniazdka dochodzi takoważ wtyczka jak do zapalniczki ztymże mniejsza szukaj dłonią " na czuja" jak poczujesz kable idące w okolicach zapalniczki to zapaliczka.. a drugi kabelek, którym dotrzesz do podświetlenia zapalniczki znajduje się od strony nóg kierowcy... czyli kawałek za wtyczką kabla do zapalniczki :m



Ps. mam nadzieje, że nie zakręciłem - uzasadniam moją plątaninę tym, iż jest późno..


życze owocnych poszukiwań i docierania dłonią ;)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

...ja się dołączę...chociaż pytanie trochę z innego miejsca :)
Chodzi o podświetlenie przycisku obiegu wewnętrznego powietrza...czy do wymiany żaróweczki wystarczy wyciągnąć przycisk czy też trzeba rozkręcać całą konsolę tak jak to ma miejsce przy wymianie żaróweczek podświetlających np.nawiewy? Ostatnio miałem problem z ogromnie mocno parującymi szybami i okazało się że winą był wciśnięty przycisk do obiegu wewnętrznego z a ponieważ żaróweczka padła to jeździłem tak ponad miesiąc :)
P.S. Przyznam szczerze, że te przy nawiewach to mi dalej nie świecą, bo jak zacząłem rozkręcać to utknąłem przy wymontowywaniu TID-a :)

szeryf

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:04
Imię: Arek
Auto: AH Kombi '06
Silnik: 1.9CDTI
Lokalizacja: Socha
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szeryf »

marfm, wystarczy wyjąć przycisk. Tylko uważaj bo tam jest mała sprężynka i jeszcze taki talerzyk, który odpowiada za prawidłowe działanie przycisku.
A TID wykręca się 2 śrubki i powoli wysuwa do przodu. Jak ciężko idzie to np pomóż sobie cienkim wkrętakiem od dołu albo złap paznokciami za pionowe słupki (co odgradzają datę od godziny).

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

I uwazaj jeszcze na kabelek ktory zasila ta zaroweczke.Przy wpychaniu zaroweczki kabelek lubi zniknac gdzies w srodku konsoli i juz nie obejdzie sie bez demontazu calej konsoli:P.Mialem tak jak ostatnio robilismy oswietlenie u kumpla.

Awatar użytkownika
Geoorg

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2007, 22:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Geoorg »

Dzięki JuniorR!!
Zobacze w przyszłym tygodniu,bo jutro rano wyjeżdżam.Z tego co wiem to CB nie było podłączane.Dam znać czy wrócilo podświetlenie popielniczki. :roll:
Opel Astra F Caravan 1.6 16V

Awatar użytkownika
deejaypawcio

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2008, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: deejaypawcio »

ja wymontowałem całą popielniczkę, gdyz mam przepalona i uszkodzona zapalniczkę, i mam problme nie wiem jak ja zdemontować, ona cała jst otoczona plastikiem bezbarwnym aby się świeciła od zaróweczki i nie wiem w jakis sposób wymienić jej srodkowy element 9 gniazdo) i jakie kupic cyz standartowa uniwersalna bedzie pasowac czy ze wzglądu na ten plastik otaczający trzeba mieć oryginalna?
Problem twki w tym że nie wiem jak ja zdemontwoac z tego plastiku m(ramy całej popielniczki)
Wo dorzodu nie idzie, bo oracza ja plastik ktory z boku wystawiej gdyz ma wkładana zarókę więc do góry nie pójdzie , wcisnąć ją jakby dio srodka tez nie idzie bo jst obwódka która uniemożliwia jej wpadnięcie przy wciskaniu, i bądź tu mądry:(

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: terre »

Tam po bokach masz takie wejścia na cienki śrubokręt. Co powoduje odkięcie bolców co są w środku. Mi niestety nie udało sie wyciągnąć całego tego środka metalowego. Prawdopodobnie od używania zapalniczki przytopiło się do tego plastiku i nie chce sie ruszyć.
A mam pytanie jak wy wyciągacie tą żarówkę. Już wiedziałem że ten bok sie rozkręca i jest dojście ale ni cholery nie udało mi sie ani nie znalazłem sposobu aby wyciągnąć z tego gniazda tą żarówkę.

ODPOWIEDZ