ZAPŁON PADŁ - prosze o podpowiedź

Awatar użytkownika
endrius86

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

ZAPŁON PADŁ - prosze o podpowiedź

#1

Nieprzeczytany post autor: endrius86 »

WItam, jeżdże Astrą od jakiegoś miesiąca. Do tej pory ZERO jakichkolwiek problemów... Byłem dzisiaj w Krakowie wróciłem do swojego miasta stanąłem w kilku punktach.... do czasu.... Wsiadam przekręcam kluczyk i słyszę tylko głośne CYK i koniec. Akumulator okey, stało mi sie to w momencie ;( Podkreślam nie miałem wcześniej ŻADNYCH PROBLEMÓW z zapłonem.... CO to może być ?? Liczę na Wasza pomoc, poprostu nie chce być wycyckany przez mechaników.... Czekam na odp, z góry dzięki pozdrawiam

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Padł Ci rozrusznik. Musisz wymienić elektromagnes(z) :D Koszt ok. 80 zł. Miałem identycznie w corsie - cyknięcie i nic poza tym.
[External Link Removed for Guests]

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Mogły też podwiesić się szczotki, ale odradzam stukanie w rozrusznik bo można narobić więcej bidy bo istnieje możliwość odklejenia magnesów.Tak czy tak trzeba wyrwać rozrusznik i oddać do naprawy.

Awatar użytkownika
endrius86

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: endrius86 »

Właśnie taki sposób mi doradzają... żeby postukać czymś rozrusznik żeby szczotki sie odwiesiły, ale skoro mówisz że to może narobić więcej złego niż dobrego......... hmmmm

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#5

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Stukanie w rozrusznik może spowodować odklejenie się magnesów ze stojana a to nic dobrego.

Awatar użytkownika
endrius86

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: endrius86 »

Koledzy pomóżcie mi zlokalizować rozrusznik, mniej więcej gdzie mam go szukać, czy dostęp do niego jest trudny i czy laik poradzi sobie z jego demontażem? Jeśli faktycznie zawiesiły się szczotki to czy konieczna jest wizyta u mechanika? jeśli tak to ile to może kosztować ?? :idea: :?: (wybaczcie mi moją niewiedzę), pozdrawiam

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#7

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

U mnie rozrusznik znajduje się z tyłu silnika pod kolektorem dolotowym, przykręcony jest chyba dwoma śrubami plus śruby do przewodów elektrycznych. Jeśli chodzi o demontaż to u mnie jest tyle miejsca, że nawet kanał jest niekonieczny, ale ja posiadam wersje 8 zaworową nie wiem jak z miejscem w szesnastce. Jeżeli masz jakieś pojęcie możesz sprobować wymienić sam te szczotki, ale ja zawsze wożę do sprawdzonego elektromechanika to zawsze robi przegląd ogólny całości bo zawsze coś jeszcze się znajdzie ( tulejki, elektromagnes). Za robotę ostatnio wziął chyba 50 zł plus części, razem niecałą stówkę, tyle, że ceny w różnych rejonach kraju mogą się różnić. POzdrawiam

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

U Ciebie wygląda to tak:
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2007-11-25, 20:28 ]
A problemem jest pewnie to zaznaczone na zdjęciu (szczotki):
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ