1.4 8V TURBO

Anonimek

1.4 8V TURBO

#1

Nieprzeczytany post autor: Anonimek »

jak w temacie, pytanie do mechanika znajacego sie na rzeczy... jaki bylby przyrost mocy, czy silnik by wytrzymal obciazenie, koszty, i ciekawostki...

tak z ciekawosci pytam, bo sie zastanawiam czy ktos probowal turbododawac do tak malych silniczkow :) i jakie efekty mu to przynioslo :) jakby silnik byl kuty i mialby turbo plus wtrysk nitro to moze by z 1.4 dalo sie nawet zrobic ze 190 Kucy :)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Mozna nawet wycisanc 300 koni tylko zalezy jak zasobny masz portfel no i czy silnik ma przejechac 1000 km czy 100 tys km. Powiem Ci jednak ze jesli nie masz 10 tys PLN to nie zrobisz trwalej jednostki. Trzeba zakuc silnik( tloki i wal korbowy) do tego przydasla by sie lepsza glowica. Nie wiem czy skrzynia tyle wytrzyma a juz nie wspomne o hamulcach i wielu innych rzeczach, ktore trzeba by wymienic. Wydaj mi sie,że tylko takią studencką pogawedke mozemy zrobić na ten temat. Ktos sprzedawal ostatnio astre F z silnikiem C20LET i to niezle podkreconym na 300 koni a mozna by wiecej wyciskac i w tą strone bym sie sklaniał. W tym 1.4 to niema takiej czesci co by wytrzymala takiej mocy-trzeba praktycznie wszytko wymienic lub wzmocnic.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kargul »

O ile sie nie myle to ktos ma taka corse...I byl na spocie..Chyba w Kwidzynie..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

W relacji z naszego regionalnego masz fotki Corsy z 1.4 T [External Link Removed for Guests]
Poza tym jeszcze gdzieś w innym temacie Drewno pisał o niej.
Zdaje się 1 bar i wyszło z tego 130 KM i nie była kuta.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

[External Link Removed for Guests]
Tutaj jest link do Felicji znajomego... wsadził turbo do 1.3 skodowskiego i nic sie jeszcze nie rozpadło... odpowiada na wszelkie pytania co ? jak ? gdzie ? ile ?
[External Link Removed for Guests]

Anonimek

#6

Nieprzeczytany post autor: Anonimek »

hehe dzieki :) popatrze, poszperam :) moze cos wynajde :) nie zbieram sie do przerobek, ot tak studencka pogawedka :) z ciekawosci zapytalem :)

[ Dodano: 2007-11-26, 22:55 ]
fakt pozostaje faktem ze wmontowal do tej corsy 1.4 (taki jak moj silniczek, na mono wtrysku) turbo z diesla i ma 131 KM :) w 1.4 8V standard to o ile sie nie myle to 60 kucykow :)

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

radziu666 pisze:hehe dzieki :) popatrze, poszperam :) moze cos wynajde :) nie zbieram sie do przerobek, ot tak studencka pogawedka :) z ciekawosci zapytalem :)

[ Dodano: 2007-11-26, 22:55 ]
fakt pozostaje faktem ze wmontowal do tej corsy 1.4 (taki jak moj silniczek, na mono wtrysku) turbo z diesla i ma 131 KM :) w 1.4 8V standard to o ile sie nie myle to 60 kucykow :)
no to rewelacja na skalę światową :P Turbina która w dieslu daje 25 koni wiecej w benzyniaku dała 71 :roll:
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Liczy sie jeszcze jakosc tych kucow ja ja to mowie czyli rozlozenie momentu w calym zakresie obrotow no i ile taki silnik pochodzi. Proponuje zerknac na forum astra coupe i tam sobie poczytac o tuningu silnikow.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

heh... sprawa jest też innego typu...
Może po prostu turbinka w benzyniaku za dużo pompuje ? znaczy się jest wyżyłowana ?

swoją drogą ciekawe jak długo silnik pochodzi... bo gdyby to było takie proste to kazdy by uturbiał 8v zaworówki ... czyz nie tak ? bo co to jest 1000 zł i przyrost ponad 50 km gdzie na hamowni przyjmuje się przyrost 1 km=100 zł

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Z tego co pamiętam to właściciel Corsy zrobił nią ponad 30 kkm i przeglądał silnik, podobno nic się nie działo.

ODPOWIEDZ